JUMP! Nejkrásnější skokanské můstky světa

1. října byla během letní Grand Prix v Hinzenbachu poprvé představena nejnovější kniha o skocích na lyžích nesoucí název „JUMP! – Nejkrásnější skokanské můstky světa“. Tato kniha oceňuje konstrukce skokanských můstků, historii skoků na lyžích a ukazuje, že sen lidstva – létat – se může stát pro skupinu vyvolených skutečností.

V knize je prezentováno 40 skokanských můstků od Osla, kde to všechno začalo, přes místa hostící Turné čtyř můstků až po letecké můstky. Autoři knihy, Peter Riedel, odborník v oblasti inovačních technologií nájezdu, a Horst Nilgen, FIS koordinátor pro média, v knize líčí své dojmy skrze ohromující obrázky. Kniha obsahuje předmluvu napsanou samotným ředitelem závodů FIS Walterem Hoferem a epilog legendy skoků na lyžích Jense Weissfloga.


Foto: Autoři knihy s Walterem Hoferem

A proč věnovali můstkům takovou pozornost? Protože skokanské můstky jsou fascinující technické monumenty. Historie skoků na lyžích byla a nadále bude psaná skrze ně. Můstky představují vítězství i porážku; jsou tu pro rekordní výkony, které inspirují, i pocit zklamání, který motivuje budoucí úspěch.

Publikace je dostupná ve čtyřech jazycích: němčině, angličtině, francouzštině a ruštině. Pro více informací navštivte: www.egoth.at

Zdroj: fis-ski.com, skisprungschanzen.com
Hlavní foto: Přední strana knihy (zdroj fotografií: skisprungschanzen.com)