JUNIORSKÉ NADĚJE: Slovinsko

Slovinsko má v současnosti několik výborných skokanů, mezi ně patří například Robert Kranjec nebo Peter Prevc a mnoho jiných. Mají také štěstí a rozhodně netrpí nouzí, co se týká mladých talentů. Budou právě Jaka Hvala, Rok Justin, Anže Lanišek či Nejc Dežman v budoucnu těmi nejlepšími?

Jaka Hvala
Jaka Hvala, narozený 15. července 1993, je mladý slovinský talent trénující za SsK Ponikve. První závod Kontinentálního poháru absolvoval 24.ledna 2009 na domácí půdě v Kranji, bohužel byl ale diskvalifikován. O den později se ale umístil na výborném čtvrtém místě. Jeho debut ve Světovém poháru se odehrál o 3 roky později v lednu 2012 v Zakopanem. Celkem „Svěťák“ skákal šestkrát, jeho nejlepší umístěním je osmé místo z Oslo.


Foto: Jaka Hvala (zdroj: sloski.com)

Výborné představení předvedl na letošním Mistrovství světa juniorů v Erzurum, v individuálním závodu získal stříbrnou medaili. S týmem skončili Slovinci na nepopulární čtvrté pozici.

Rok Justin
Rok Justin je dalším ze Slovinských talentů. Narodil se 6. dubna 1993 a trénuje za SSD Stol Zirovnica. Ačkoliv se do roku 2011 účastnil pouze závodů FIS Cup, Alpen Cup a Juniors, byl nominován do slovinského týmu na Mistrovství světa juniorů v Otepää. S týmem si odnesl pátou příčku, individuálně se umístil na solidním sedmnáctém místě. Měsíc na to prožil debut v Kontinentálním poháru z Kranje, kde se během víkendu umístil na 35. a 29. místě. Jeho nejlepší umístění je 18. příčka z prosince 2011 v Engelbergu.

Nechyběl ani v nominaci na MSJ v Erzurum, kromě bramborové placky z týmů si odnesl 11. místo z individuálu.

Anže Lanišek
Anže Lanišek se narodil 20. května 1996 a prezentuje klub SSK Menges. Jeho doposud největšími úspěchy je výhra na Olympijských hrách mládeže z Innsbrucku 2012, kde s týmem získal stříbro, a devátá příčka na Mistrovství světa juniorů v Erzurum 2012.


Foto: Anže Lanišek (zdroj: sloski.si)

Debut v Kontinentálním poháru absolvoval 2. července 2011 v Kranji, závod 29. ledna 2012 v Bischofshofenu byl jeho premiérovou výhrou!

Nejc Dežman
Nejc Dežman je nejstarším z juniorů, které jsme rozhodli vybrat pro náš článek. Narodil se 7. prosince 1992 a trénuje za SK Triglav Kranj, tedy za stejný tým jako například Robert Kranjec. Na letošním MSJ v Erzurum se mu podařilo získat zlatou medaili v individuálním závodu a to je prozatím nejlepší výsledek jeho kariéry! Na předchozím MSJ v Otepää se umístil 39., s týmem 5.

V Kontinentálním poháru debutoval v únoru 2011 v Kranji, jeho nejlepším výsledkem je 4. místo z ledna letošního roku v Bischofshofenu. Světového poháru se poprvé účastnil 15. ledna v Bad Mitterndorfu, jeho nejlepším výsledkem ve „Svěťáku“ je 29. příčka z Lahti letos v březnu.

Zdroj: wikipedia.org, fis-ski.com
Hlavní foto: Slovinská vlajka (zdroj: vlajky-statu.cz)