Juniorskou mistryní světa se stala M.Schnurr

V pátek se v malebné krajině Štrbského Plesa rozhořel další boj o mistrovský titul. Podle očekávání se mezi nejlepší juniorky dostaly německé reprezentantky a vynahradily tak svým fanouškům ne příliš úspěšnou mužskou část mistrovství.

Zkušební kolo ovládla Francouzka Coline Mattel

Coline Mattel se svým výkonem 94m předčila všechny své soupeřky a právem si mohla nastavit vysoké ambice do závodu o mistrovské zlato. Druhým nejdelším výkonem se prezentovala Ramona Straub. Skokem 92m se zařadila na druhé místo. Na značku 91,5m dolétly hned dvě závodnice -Magdalena Schnurr a Nata De Leeuw.

Z Češek byla nejlepší osmadvacátá Michaela Doleželová (77,5m), třicátá skončila Lucie Míková (75,5m) a třiatřicáté místo patřilo Vladěně Pustkové (70,5m).

Juniorskou královnou se stala Magdalena Schnurr

Po vyrovnaných skocích 93,5m a 94m usedla na trůn juniorských skokanek Němka Magdalena Schnurr (242b). O půl bodu za ní zaostala její reprezentační kolegyně Anna Haefele. Po výborném druhém skoku se Haefele dostala až na stříbrnou pozici. Vítězka zkušebního kola Coline Mattel dokázala navázat na své výsledky a doplnila tak německé duo na stupních vítězů (97,5m a 87m, 236b). Pod stupni vítězů skončila Kanaďanka Nata De Leeuw. O tři body nestačila na bronzový stupínek (94m a 91m). Rakouskou slávu na sebe vzali mužští reprezentanti, Jacqueline Seifriedsberger však nenechala nic náhodě a zastala pátou pozici (92,5m a 90m, 231b). Druhá ze zkušebního kola Ramona Straub předvedla ve druhém kole o něco horší skok – 93,5m a 87m (227,5b) ji vyneslo na šestou příčku.

České skokanky dopadly v závodě lépe než ve zkušebním kole. Nejlépe si vedla Michaela Doleželová. Výsledky těsně pod hranicí 90m , konkrétně 89m a 86,5m (209,5) vynesly Michaelu na šestnáctou pozici. Sedmadvacátá Lucie Míková dosáhla v obou kolech stejné vzdálenosti 75m (157b). Hned o pozici níže se umístila Vladěna Pustková (73m a 76,5m). Na svou týmovou kolegyni ztrácela jeden bod.

Výsledky závodu žen

Nejlépe se na Štrbském Plese prezentovaly německé skokanky. Uvidíme, jestli dokáží navázat na své úspěchy i na Mistrovství světa v Liberci.

Foto: Magdalena Schnurr (zdroj:skijumping.pl)