Jurij Tepeš: „Vítězství je pro mě důležité.“

Velkou spokojenost neskrývalo trio nejlepších ze sobotního závodu letní Grand Prix v kazašském Almaty. Jurij Tepeš poukázal na fakt, že se mu zde velmi daří, protože tu při svých dvou startech pokaždé vyhrál. S velkým vděkem bral druhé místo norský skokan Anders Fannemel. Třetí pozice potěšila jeho kolegu Toma Hildeho.

Jurij Tepeš: Je to skvělé vítězství, protože jsem právě zde vyhrál v minulém roce – tudíž je to zároveň můj nejhorší výsledek na tomto můstku. Jsem velmi šťastný, je to skvělý můstek. Alespoň jeden ze dvou skoků byl dobrý, předtím jsem měl ještě nějaké problémy. Vítězství je pro mě velmi důležité, protože tu je spoustu dobrých skokanů. Je to pro mě další krok kupředu a teď vím, že na to mám.

Anders Fannemel: Můj první skok byl velmi povedený a měl jsem dobrý pocit. Při druhém skoku jsem trochu zpozdil odraz, ale přesto to bylo ještě v pořádku. S druhým místem jsem velmi spokojen. Je skvělý pocit stát na pódiu, protože léto pro mě nebylo vždy jednoduché.

Tom Hilde: Dnes to byl dobrý závod a můstek je velkolepý. V letové fázi jsem ještě trochu bojoval s novými kombinézami. Proto je pro mě obtížné ukázat dva kvalitní skoky v jednom závodě. Je skvělé, že v současné době skáčeme na tak vysoké úrovni.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Jurij Tepeš (autor: Vendula Bittnerová)