Kaarel Nurmsalu: „Rozpočet stačí jen do konce sezóny“

V Lillehammeru jsme vyzpovídali estonskou jedničku Kaarla Nurmsala. Poté, co se vrátil ve Wisłe, to vypadalo na restart jeho kariéry. Bohužel tomu však tak úplně není, jeho finanční situace totiž není ani teď zdaleka růžová. Nejen o tom nám v tomto rozhovoru pověděl.

[b]Vrátil ses po třech letech pauzy. Co bylo hlavním důvodem tohoto rozhodnutí?[/b]
Byl jsem hladový po skocích!

[b]Skončil jsi kvůli tvé finanční situaci. Je to teď lepší?[/b]
Vlastně teď mám rozpočet který stačí jen do konce této sezóny… Tak uvidíme, co bude dál. Velká část tohoto rozpočtu je od mého hlavního sponzora, ale příští rok nemůže být jako tento, nejsem si vůbec jistý, jestli budu startovat alespoň na olympiádě.

[b]Startoval jsi tento rok v mnoha závodech. Jaké to bylo vrátit se do kolotoče?[/b]
Bylo to docela v pohodě, ale hodně jsem se unavil po asijském turné a trvalo mi velmi dlouho se z toho dostat. V Lillehammeru jsem byl připraven, ale prostě jsem udělal tyhle chyby a to mě opravdu štve.

[b]Dokázal jsi bodovat na letech na lyžích v Oberstdorfu. Myslíš, že jsou lety tvá silná stránka?[/b]
Určitě byly, ale teď… No uvidíme, blíží se závody třeba v Planici. Nejdřív bych chtěl skočit estonský rekord a pokusit se i o další věci, tak uvidíme…

[b]Světový pohár objíždíš sám… Kde je zbytek tvého týmu?[/b]
Nevím, netrénuju s Estonským týmem. Dříve jsem trénoval s Finy, ale to už také dávno neplatí.

[b]Byl jsi tři roky mimo svět skoků na lyžích. Změnilo se za tu dobu něco?[/b]
Ano, samozřejmě. Technika se změnila, vybavení je také jiné… Ale je skvělé tu zas být. Je tu něco starého i něco nového.

Nurmsalovi přejeme co nejdelší lety v Planici a hlavně zlepšení finanční situace, ať to není naposledy, co ho ve Světovém poháru vidíme.

[i][b]Foto: Kaarel Nurmsalu [/b](autor: Jan Štěrba)[/i]