Kamil Stoch: „Som veľmi šťastný.“

Dnešná súťaž v mnohých mohla vyvolať spomienky ako spred desiatich rokov. Rovnako ako Adam Malysz súťažil s Martinom Schmittom a Svenom Hannawaldom, tak teraz Kamil sa stal neprekonateľný, pričom Severin Freund bol tesne za jeho chrbtom s minimálnou stratou na Richarda Freitaga.

„Som veľmi šťastný. Vážne, som sa obával, že všetko bude zrušené, ale podarilo sa nám odskákať obe kolá. Mať také publikum je naozaj radosť a vyhrať pred ním je niečo neskutočné.“ Povedal ,ešte stále plný emócii, dnešný víťaz. „Mal som šťastie na dnešné podmienky. Nie je čo skrývať, ale priznajme si to, druhý skok bol bomba, letel som ďaleko,“ povedal Kamil. „Konkurencia v Zakopanom, je pre mňa skoro ako na majstrovstvách sveta, myslím, že je to najdôležitejšia udalosť sezóny. Musím si priznať, že v tejto chvíli nie som favoritom súťaže, a tak moje šťastie je ešte väčšie,“ pridáva Stoch.

„Nezabúdajme na mojich kolegov. Som veľmi spokojný s tým, že Olek bol dnes deviaty. Je to obrovský úspech pre neho. Viem, že má chuť, ja viem, je to úžasný pocit. Obzvlášť v ťažkých podmienkach je to obrovský tlak. Potlesk pre Steveho a .. Maciek, ktorý opäť potvrdil, že môže skákať ďaleko a takisto Bartek to tesne minul, a tiež aj ostatní hráči, bolo ich veľa v tejto súťaži,“ povedal Kamil. „Športovec nemôže odpovedať na otázku, ktoré z víťazstiev v Zakopanom chutí lepšie, to prvé, či to dnešné. Je to neporovnateľné. Víťazstvo je vyvrcholením mojej tvrdej práce, potu a srdce, ktoré som do prípravy dal. Výhra vždy prináša veľa radosti,“ pridáva Stoch. „Chcem venovať víťazstvo mojej rodine. Rodičom a manželke, všetkým fanúšikom a všetkým, ktorí boli dnes na kopci,“ dodal dnešný víťaz na záver.

Druhé miesto patrilo Richardovi Freitagovi: „Podmienky boli dnes tvrdé, veľa skokanov malo vážne problémy, ale mne sa podarilo dať dva slušné skoky. Vzdialenosti boli dobré, atmosféra bola v Zakopanom vynikajúca, je to asi najlepšia súťaž na svete.“

Na najnižšom stupienku skončil Andreas Kofler: „Som spokojný s výkonom konkurencie, ale nakoniec sa stalo to, že vďaka ťažkým podmienkam nevyhrali a skončili v prvom kole naozaj dobrí skokani, čo zase posilnilo slabšieho súpera na čele v celkovom poradí. Ale dúfam, že zajtra bude lepšia súťaž, spravodlivá ku všetkým. Dúfajme, že to tam v oblakoch vedia, aby boli zajtra dobré podmienky a každý bude mať šancu ukázať, čo vie,“ povedal líder Svetového pohára.

AUTOR ČLÁNKU: MIROSLAVA KUZMIAKOVÁ

Zdroj: skijumping.pl
Foto: Kamil Stoch (autor: Michaela Vondrášková)