Kamil Stoch: „Vážně se to stalo?“

Adam Malysz předá korunu krále polského skoku Kamilu Stochovi. Na středním můstku si Stoch vybojoval obrovský náskok na druhého Petera Prevce a třetího Anderse Bardala. „Tušil jsem, že to bude skvělý výsledek,“ honilo se v hlavě polskému reprezentantovi.

Nově korunovaný král Polska Kamil Stoch nemohl uvěřit tomu, co vlastně dokázal. „Vážně se to stalo? Můj poslední skok byl skvělý. Nevěděl jsem, že jsem vyhrál, ale tušil jsem, že to bude skvělý výsledek. Byl to fantastický pocit, když mě ostatní nesli na ramenou!“ Stoch skočil v obou kolech nejdále, a proto mu 105,5 a 103,5 metru zajistilo zlato ze středního můstku.

Peter Prevc si vybojoval stříbro. „Jen jsem si ten moment užíval. Jsem velice šťastný,“ řekl po závodě skromně. Prevc je letos tahounem Slovinců a trenér Janus tušil, že v současné formě má Peter Prevc na medaili. Potvrdil to skoky dlouhými 102,5 a 99 metrů.

Po bronzu z Vancouveru 2010 v týmovém závodě získal Anders Bardal pro Norsko další třetí místo na olympijských hrách. „Cítím se velice dobře. Nebyl jsem si jistý, zda můj skok z druhého kola byl dost dobrý na to, aby z toho byla medaile, ale pravděpodobně ostatní skákali ještě méně.“ Norové na tom nejsou letos úplně ideálně, a proto je bronz ze středního můstku velkým úspěchem. Stačily na něj skoky dlouhé 101,5 a 98,5 metru.

Zdroj: berkutschi.com
Foto: Kamil Stoch (autor: Simona Horká)