Kamil Stoch: „Víťazstvo ma hreje pri srdci.“

„Je skvelý pocit vyhrať pred poľským publikom. Spoločná radosť s fanúšikmi je vždy vzrušujúci pocit. Spievať národnú hymnu je zvláštny okamih, je to pre mňa veľká radosť a vždy ma hreje pri srdci. Dnes to bolo na vysokej úrovni, ale taktiež moje skoky boli veľmi dobré, najmä ten druhý. Celkovo to bol skvelý deň,“ hovorí Kamil Stoch.

„Nálada na kopci bola naozaj skvelá, skoro ako v Zakopanom. Poďakovanie patrí poľským DJ-om, ktorí dnes vytvoril úžasnú atmosféru a to najmä pre Poliakov, ktorí prišli do Predazzia. Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí toľko prichádzajú na tieto kopce, celá naša skupina potrebuje podporu, motivuje a inšpiruje nás,“ pokračuje Kamil.

„Šport by mal prinášať prekvapenia a ak by jeden z hráčov vyhrával po celú dobu, bolo by to veľmi nudné. Ako ďalšia je tímová súťaž, ktorá si vyžaduje veľa energie a je potrebné byť dobre pripravený. Mojim cieľom pre túto sezónu je zostať v prvej šestke celkového hodnotenia,“ zakončil Stoch.


Foto: Gregor Schlierenzauer (autor: Michaela Vondrášková)

„Som veľmi potešený. Tento víkend bol doslova bomba,“ hovorí nadšene Gregor Schlierenzauer. „Keď stojíte na stupňoch víťazov bez ohľadu na to, aký máte titul a všetci sú šťastný, je to úžasne. Tiež som bol šťastný , aj keď som dnes nevyhral. Ale musím priznať, že Kamil dnes odviedol skvelú prácu. Nemôžete vždy vyhrať. Moje skoky boli dobré, ale nie dokonalé, rovnako ako tomu bolo včera. Už sa nemôžem dočkať na ďalšiu akciu, aj keď hlavným cieľom je pre mňa Vikersund. Pokiaľ ide o majstrovstvá sveta, je to  stále pred nami a môže sa stať čokoľvek,“ dodáva Gregor.

„Je dobré vedieť, že môžete byť medzi najlepšími, aj keď nie ste v najlepšej forme. Môj prvý skok ovplyvnil veľa, ale nebol dosť dobrý. Zachránil som to druhým pokusom, ktorý bol oveľa lepší. Celkovo som spokojný s týmto víkendom a s dobrými výsledkami,“ teší sa najlepší Nór Anders Bardal.

„Dnešná súťaž veľa ukázala. Človek sa naučí byť pokorný, nie je vždy samozrejmé, že vyhráte. Vďaka tomuto vidím, na čom musím popracovať. Mám problémy s postojom v príjazdovej stope a na ich odstránenie sa teraz musím zamerať, ak sa chcem vrátiť na pódium,“ povedal dnes málo úspešný Andreas Kofler.

Zdroj: skijumping.pl, skokinarciarskie.pl
Hlavní foto: Kamil Stoch (autor: Michaela Vondrášková)