Kanadský výběr bez Gregory Baxtera

Už to tak vypadá. Gregory Baxter již nejspíš nebude skákat, což je velice silná rána pro kanadskou reprezentaci. Na žádost hlavního kouče kanadského A-týmu Tadeusze Bafii již Gregory Baxter nejspíš neokusí, co je skok na lyžích mezi vrcholovými sportovci.

„Jak prudce šla jeho výkonnost nahoru, tak bohužel asi půjde dolů,“ řekl Bafia. Má totiž velké problémy s kotníky, což dělá neplechu hlavně na odraze. A proto Bafia prohlásil, že jeho kotník nebude nikdy silný pro tento silově náročný sport.

Kanadskou reprezentaci nyní tvoří Stefan Read, Clowes Mackanzie Boyd, Erik Mitchell a Trevor Morrice. Bohužel ne všichni splňují podmínky pro skákání. Pouze dva skokané je splňují. I když Kanaďanům začalo soustředění již v květnu, některým ještě hodně chybí fyzička a budou muset i něco ubrat na váze.

V létě by se ovšem mělo vše vyjasnit. „První, co plánujeme, je Kontinentální pohár ve Villachu a poté ve Wisle. Poté se asi všichni budou soustředit na letní Grand Prix, ale bohužel budu moci postavit pouze dva své svěřence na start,“ prozradil Bafia pro skispringen.com.

Je také fakt, že v nadcházející zimní sezóně pořádá Kanada, konkrétně zimní středisko Vancouver, zimní olympijské hry a Tadeusz Bafia nemá z čeho vybírat. Bohužel po zvolení Vancouveru pořadatelem zimní olympiády Kanaďané nedokázali vytrénovat takové závodníky, aby se na domácí olympiádě mohli prát o nejlepší příčky. Ovšem hlavní kouč doufá, že by do každého závodu mohli proklouznout alespoň dva jeho svěřenci. Ale zároveň nezamítá, že v soutěži družstev nemohou konkurovat. Ovšem, že by se mohli poprat o osmou příčku, která zaručuje účast i v druhém kole.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Gregory Baxter (zdroj: archiv)