Karolína Indráčková: „ Neházím flintu do žita“

Zatímco české skokany na lyžích táhne Roman Koudelka, české ženy spoléhají na Karolínu Indráčkovou. Skokanka z Desné prožila solidní víkend v Hinterzartenu, na nějž však bohužel ve Willingenu navázat nedokázala. O nástrahách velkého můstku, své aktuální formě, či situaci v reprezentaci jsme hovořili po nabitém německém víkendu.

Víkendové výkony byly asi po Hinterzartenu zklamáním?

Po Hinterzartenu jsme jeli na soustředění do Planice, kde jsem skákala na velkém můstku. Už tam to bylo špatné, protože mám velké technické chyby. V Hinterzartenu se to sešla docela dobře a ty chyby nebyly až tak velké. Ale jakmile přejdu na velký můstek, tak se to ve větší rychlosti projeví mnohem víc.

Na středních můstcích ses oproti minulým sezonám moc nezhoršila,  na velkých šly ale výkony hodně dolů, čím to?

To je právě tím, že skáču technicky mnohem hůř. Vrškem dělám moc velký protipohyb z hrany, což mě na velkých můstcích dost zastaví a pak už to neletí.

Na tomhle můstku jsi skákala poprvé, asi jste se úplně neskamarádili?

Určitě neskamarádila (smích). Chtěla bych si tu skočit jen tak trénink z vyšší lavičky a proletět se, ale to se mi na závodech jen tak nepoštěstí.

Proběhla v pátek před prvními skoky nervozita i vzhledem k větrným a deštivým podmínkám?

Jo, první skok jsem z můstku měla respekt. Všichni trochu strašili, ale není to nic hrozného, přijde mi to jako normální velký můstek. Ale to je možná i tím, že jsem stejně skákala jen buben a byla spíš sjezdařka (smích).

Ve Willingenu panovala skvělá atmosféra, je to nejlepší kulisa, ve které jsi kdy závodila?

Je to perfektní! Myslím, že je to srovnatelné se závody v Ljubnu nebo v Oberstdorfu. Němečtí fanoušci jsou prostě fantastičtí.

Teď tě čekají závody na malém můstku v Hinzenbachu, to asi není úplně tvůj neoblíbenější podnik?

Ten můstek nemám ráda, ale už i tam se mi podařilo bodovat, takže zase neházím flintu do žita. Třeba mě na tom malém můstku nebudou tolik brzdit technické chyby a bude to lepší. Holt na velké můstky teď nemám.

Třetí týden objíždíš závody sama, změní se to v dohledné době?

Holky by se měly přidat na mistrovství světa, tam budeme minimálně dvě. Rasnov vynecháváme, v Hinzenbachu bych měla být sama, protože holky teprve přilétají z Kanady.

A jak zvládáš samotu během závodů?

Anežka mi samozřejmě chybí, ráda bych ji tu měla s sebou. Ale jsou to juniorky, každý rok se to v tomhle období rozdělí a já pak jezdím sama.

Fandila jsi holkám během MSJ aspoň na dálku?

No jasně! Já jsem to sledovala, takže jsem šla spát dost pozdě (smích) a hnedka holkám gratulovala. Myslím, že předvedly parádní výkony, snad to přenesou i na větší závody.

Jak si teď plánuješ zlepšit náladu?

Konečně budu pár dní doma, takže budu moct trochu vypnout a zregenerovat. A taky se uvidím se ségrou!

Připomínáme rovněž naši existenčně důležitou sbírku pro záchranu webu, každý příspěvek nás k tomuto cíli přiblíží!

Foto: Karolína Indráčková (autor: Jan Štěrba)