Karolína Indráčková: „Dneškem jsem si spravila chuť“

Nedělní závod žen nabídl kromě řady skoků také další posun vpřed v podání Karolíny Indráčkové. Ta si na můstku Mühlenkopf dvakrát zlepšila svůj zdejší osobní rekord, což jí nakonec vyneslo sedmnáctou pozici. I když ve svých skocích stále vidí chyby, po závodě převládala dobrá nálada a z Německa si odveze dalších 24 bodů do pořadí Světového poháru. Zde jsou její dojmy!

Jak dnes hodnotíš své skoky? Nejdelší skok sis tady nakonec posunula až na 120 metrů…

Dneska jsem měla i dobré podmínky, ale hlavně jsem věděla, co dělám špatně a snažila jsem se to zlepšit, což se povedlo. Samozřejmě by to chtělo, aby to bylo ještě lepší. Jsem ale ráda, že jsem si v hlavě dokázala srovnat, co vlastně chci na můstku udělat. I když jsou tam pořád rezervy, jsem ráda, že jsem se s tím nějak poprala.

Včera jsi tu řekla hezký seznam, na co si dneska dát pozor, povedlo se to vše pohlídat?

Jo, pohlídala jsem si to všechno. Všechno to bylo trochu lepší, samozřejmě to chce, aby to bylo lepší víc, ale je důležité, že to dopadlo aspoň takhle.

Cílem pro příště může být hranice 130 metrů, co ještě změnit, aby ses dostala i tam?

Tak nějak všechno (smích). Líp je potřeba vyjít z hrany, nechat tam vršek a líp letět. Letová fáze je prostě špatná. To, co jsem trénovala v Planici, tak jsem sem vůbec nepřenesla.

Po loňských a pátečních zkušenostech s tímto můstkem ale s víkendem asi spokojenost být musí?

Určitě, dneškem jsem si spravila chuť a aspoň trošku jsem se proletěla, za což jsem ráda.

Teď jsou na řadě menší můstky (v Rasnově a Hinzenbachu), jak se těšíš na tyto víkendy?

Já se těším, závodím ráda. Beru každý závod, i když je to na malém můstku. Pokusím se předvést ty nejlepší skoky. A je v plánu jet ve třech i s Klárkou (Ulrichovou) a Verčou (Jenčovou).

Z největšího můstku tě teď čekají ty nejmenší, jak se přeladit?

Před závody pojedu trénovat na menší můstek do Planice, takže tam to určitě poladím tak, abych přechod byl v pohodě.

Je v plánu fandit i holkám v rámci mistrovství světa juniorů?

Určitě budu jejich závody sledovat a fandit, myslím, že mají šanci na dobrý výsledek, protože teď skáčou fakt pěkně. Já ale do Planice přijedu až po mistrovství, takže budu fandit z domu.

Únava ze sezony tedy zatím znát není?

Já vůbec nejsem unavená. Naopak, závodit i trénovat mě baví, v létě jsem toho natrénovala hodně, takže jsem připravená na objíždění všech závodů v sezoně.

Příští víkend tě čeká přece jen trochu exotický rumunský Rasnov, co tam čekat?

Je to tam trochu exotické, ale mám na ten můstek dobré vzpomínky a mám ho docela ráda, takže se tam těším. Kromě můstku tam ale nic moc není, je to spíš takové pusté a člověk si musí dávat pozor, když jde ven, aby ho nesnědl nějaký pes (smích).

Foto: Karolína Indráčková (autor: Jan Štěrba)