Karolína Indráčková hodnotí start sezony

Největší českou nadějí na body v rámci obou pohlaví byla tradičně Karolína Indráčková. Ve Wisle se jí však po velmi dlouhé době nepodařilo bodovat ani v jednom závodě na velkém můstku. V sobotu skončila Karolína na 33., v neděli pak na 35. pozici.

Spokojenost se svými skoky tedy zcela projevit nemohla: Určitě nemůžu být spokojená, ale je to odraz toho, jak teď skáču. Umím udělat lepší, ale i horší skoky. Naštěstí je ještě měsíc do dalšího startu a dá se tam udělat další kus práce. Cílem je se za ten měsíc zlepšit tak, aby to na body ve “svěťáku” bylo. Příští týden máme jet do Rakouska na soustředění, pak do Planice, tam už by měl být sníh. Plány jsou, pokusíme se zapracovat na zlepšení,“ nastínila další plány 25letá skokanka. V minulosti na velkém můstku bodovala bez problémů, jde tedy o její zhoršení, nebo i o zlepšení konkurence? „Může to být obojí. Já jsem se stoprocentně zhoršila a určitě se i ostatní pomalu zlepšují, holek je tam víc,“ vnímá Indráčková posun ženského skoku.

Popsala rovněž situaci zbylých dvou členek reprezentace:  „Pokud všechno půjde dobře, tak by Verča Jenčová před Vánoci začala skákat na malém můstku. Anežka s námi jezdí na soustředění a normálně trénuje, pokud to tedy není na velkém můstku. Na ten to u ní zatím není.“ A nač se v příštím měsíci hlavně zaměřit? „Jak už jsem říkala mockrát, tak potřebuju zlepšit nájezdové postavení, ze kterého mi pak už nic nevychází,“ uzavřela nejzkušenější česká skokanka.

Foto: Karolína Indráčková (autor: Sabine Link)