Karolína Indráčková po RAW Air

Zatímco čeští skokani na závěr sezony body jen marně vyhlíželi, v ženském týmu byla situace o mnoho lepší – Karolína Indráčková dokázala bodovat ve všech čtyřech severských závodech. Pojďme se tedy podívat, co nám ke svému počínání sdělila.

Jak hodnotíš letošní RAW Air?

Lillehammer velmi pozitivně, konečně jsem si po dlouhé době sedla dobře do nájezdu, a z toho pak dobře vycházela i hrana a byly aspoň metry. No a Oslo negativně, tam si prostě nemůžu sednout do nájezdu, z čehož pak neskočím. Snažila jsem se to každý skok zlepšit, ale prostě to nejde.

V Lillehammeru máš vždy fajn výsledky, sedí ti tento můstek víc než jiné?

Jojo, tam jsem i poprvé postoupila z kvalifikace do závodu a získala tam svoje první body. Je to jeden z mých nejoblíbenějších můstků.

Když jsi zmínila sedání do nájezdu – v Lillehammeru je specificky vysoká nájezdová lavička, ta ti tedy na rozdíl od mnoha jiných nedělá problém?

Dřív mi to problém dělalo, ale nějak jsme s Tondou (trenérem Hájkem, pozn. red.) našli jiný způsob dosedávání a pak mi už nikdy nevadila.

Kdyby se pokračovalo lety ve Vikersundu, jak se spekulovalo před zimou, šla bys do toho?

Jo, asi bych šla (smích).

Celkově jsi letos bodově zaznamenala progres, se sezonou tedy spokojenost?

No, ze začátku to bylo těžší. Tam jsem první závody vůbec nebodovala a snad jsem ani nepostoupila z kvalifikace. Pak jsem se naštěstí chytla a od té doby se mi dařilo. Proti loňsku tam progres je, ve spoustě věcí mám ale pořád velké rezervy – to je ale i pozitivní, že je pořád co zlepšovat. Celkově určitě hodnotím pozitivně.

Největší prostor pro zlepšení vidíš kde?

No, ve všem (smích). Pořád mě trápí nízká nájezdová rychlost a problém, že nejsem vyrovnaná. Celkově mi chybí vyrovnanost ve skoku, ale ta letová fáze možná… Nevím, prostě ve všem je tam velká rezerva (smích).

A přitom na největších můstcích máš nejlepší výsledky…

Já jsem se zlepšila v tom letu už na tuhle sezonu, takže to je pozitivní, ale chce to krok po kroku a dál na tom pracovat.

Tvůj vrstevník Viktor Polášek oznámil konec kariéry, ty doufejme nemáš podobné plány?

Nene, já chci pokračovat dál, dokud  půjde nějak skákat. Ráda bych vydržela do další olympiády, tak snad se to povede. Hlavně doufám, že už tam bude závod na velkém můstku, na výsledkové cíle je ale ještě teď brzo.

Letos znovu odpadlo čtyřdílné Ruské turné, mrzí tě to?

To mě mrzí moc. Čajkovskij mám fakt ráda, hlavně to tam mělo být na velkém můstku, ale situace je taková, jaká je.

Foto: Karolína Indráčková (autor: Jan Štěrba)