Karolína Indráčková po zisku bodů v Hinterzartenu

Nejlepší českou skokankou na lyžích se v závěru loňské sezony stala Karolína Indráčková a status tuzemské jedničky potvrzuje rovněž na startu letošního léta. Stvrdila ho i body v Hintezartenu, po jejichž zisku nám poskytla rozhovor.

[b]Po celkem slušném startu sezony 2014/2015 ses na nějakou dobu ztratila, čím to bylo?[/b]
To je úplně jednoduchý, skákala jsem blbě (smích). Prostě mi to nešlo, taky jsem tam měla nějaký pád, tak přišel trošku strach, ale nějak jsem doufala, že to zase přijde, a přišlo.

[b]Měla jsi i myšlenky na konec kariéry?[/b]
Jo, byly tam. Ale jakmile ty myšlenky přišly, tak jsem pak začala skákat líp, takže jsem se do toho zase dostala a udržela to.

[b]Tvé výkony byly minulou zimu příjemným překvapením, překvapila jsi i sama sebe?[/b]
No jasně (smích). Já jsem vůbec nečekala, že bych mohla takhle skákat. Konečně jsem procházela z kvalifikace ve svěťáku a párkrát byly i body, takže dobrý.

[b]Co se změnilo, že přišel takový pokrok?[/b]
Asi jsem si to trošku srovnala v hlavě a vím, co dělat. Nedělám blbosti kolem a soustředím se na ty skoky.

[b]Za svou kariéru jsi už zažila poměrně dost trenérů, jak jsi spokojena s tím současným?[/b] [i](Tomášem Vamberou, pozn. red.)[/i]
Teď jsem maximálně spokojená. My jsme se snažili teď všechno změnit a začít znova od začátku. Hodně pracujeme na technice na suchu, nabíráme kondici. Uvidíme, kam to povede, ale teď jsem opravdu spokojená.

[b]Skáče i tvá sestra, probíhá tam nějaká rivalita?[/b]
Jo, už spolu i bojujeme, v Rožnově na závodech nám ve druhém kole natřela zadek, když nás všechny přeskočila. Zatím jí to jde, snad jí to vydrží. Nějaká ta rivalita tam je, ale určitě zdravá.

[b]Jak bys hodnotila své skoky v Hinterzartenu? [/b]
Mám problémy s brzkým odrazem, jakože hodně brzkým (smích). Takže proto to potom neskáče tak, jak bych chtěla. Spokojená jsem aspoň se druhým kolem individuálu.

[b]Závod FIS Cupu ve Szczyrku jsi téměř vyhrála i s pádem, byl ten skok 108 dlouhý tvůj nejlepší skok v závodě?[/b]
Jo, byl to určitě můj nejlepší závodní skok. Byl to asi jeden ze tří nejlepších skoků, co jsem kdy skočila.

[b]Jaký je to pocit, letět až téměř na rovinu?[/b]
Bála jsem se, když jsem vylítla do vzduchu a viděla jsem, že letím na rovinu. Ale zvládla jsem to, byl to dobrý pocit.

[b]V kalendáři pomalu přibývají také velké můstky, sedí ti více ony, nebo střední?[/b]
Zatím mám body ze svěťáku jen z velkých, takže ty mi očividně sedí víc. Vůbec na něm tedy netrénujeme, vždycky jedeme jenom na závod (smích). Doufám, že teď v létě na něj občas půjdeme. Nejsem úplně silový typ a nemám úplně tu sílu, která je potřeba na středním můstku. Na velkém můstku už se hodně projeví technika a tu mám lepší než některé holky, takže na to jdu spíš přes techniku.

[b]A tvé další plány na léto?[/b]
Samozřejmě letní GP ve Frenštátu, to je vrchol sezony. No a připravovat se na zimu a snažit se, aby to šlo pak i v zimě.

[i][b]Foto: Karolína Indráčková [/b](autor: Kinga Stanaszek)[/i]