Karolína Indráčková prožívá životní start do sezony!

Ve všech čtyřech závodech dosavadního průběhu zimní sezony dokázala česká jednička bodovat, což se jí dosud nikdy nepovedlo. Dvakrát z toho navíc bylo umístění mezi elitní dvacítkou, v obou případech během minulého víkendu v Engelbergu. Zkušenější ze sester Indráčkových se tudíž po zásluze vyhřívá na třiadvacáté pozici celkového pořadí SP. Co nám po vydatném bodovém zisku pověděla?

V Engelbergu jsi skákala poprvé, jaké jsou dojmy z víkendu a můstku obecně? Je známý svým silným větrem do zad, byla to výzva?

Skákala jsem tam poprvé, stejně jako většina, protože tam ještě nikdy žádný závod pro ženy nebyl. S víkendem jsem spokojená, chyby ve skocích byly, ale jsem ráda, že to i tak dalo na umístění v top20. Můstek se mi líbil, a ani mi nepřišlo, že nějaký zadní vítr fouká. Jury nastavila lavičku tak, abychom i přes ten zadní vítr skákaly pěkné metry.

Oproti ICOC v Lillehammeru šlo o posun, v čem se ti za ten týden povedlo posunout? A v čem skoky z Engelbergu ještě vylepšit?

Na ICOC v Lillehammeru se sešlo už víc chyb dohromady a pak chybí metry. Zejména šlo o problémy s nájezdovým postavením a pozdním odrazem. V Engelbergu se mi dařila první polovina letu, ale právě ta druhá polovina je kámen úrazu. Tam ztrácím metry a špatně se mi dává telemark. Na tom musím teď pracovat nejvíc.

Výsledkově jsi na tom teď zhruba srovnatelně jako na závěr sezony 2021/2022, jak bys tato dvě období srovnala?

Ono se to těžko srovnává, protože se všichni zlepšují, a úroveň se každý rok zvedá. Takže to, jak jsem skákala v závěru sezony 2021/2022, by teď na TOP20 nestačilo. Určitě jsem teď na tom silově a dynamicky lépe. Sice to zatím nedokážu stoprocentně prodat na můstku při odrazu, ale věřím, že to postupně přijde. Také jsem se zlepšila v první polovině letové fáze. Tam mi myslím hodně pomohla podzimní návštěva ve větrném tunelu ve Stockholmu.

Teď vás čeká Turné dvou nocí v Oberstdorfu a Ga-Pa, oba můstky už znáš, jak se ti na nich skáče a s čím do závodů půjdeš?

Oba můstky mám ráda, ale to bude asi proto, že to jsou velké můstky, které mám ráda skoro všechny (smích). Na Oberstdorf mám dobré vzpomínky, tam jsem poprvé získala body do SP, v Ga-Pa jsem byla letos na podzim poprvé a je to opravdu krásný můstek. Do závodu půjdu s tím, že chci předvést své dobré skoky a mít z nich radost.

Sice si zaskáčete na dvou můstcích tradičního Turné čtyř můstků, ale přišly jste o Silvestrovské turné a s ním spojené KO dvojice, co je pro tebe lepší varianta?

Škoda, že se neskáče KO systém, ten je hodně zajímavý a je to zpestření jak pro nás, tak pro diváky. Ale asi jsem radši, že skáčeme zrovna v Ga-Pa a Oberstdorfu, protože tyto můstky mám radši než Ljubno a Villach. Nicméně tyhle můstky nás taky v sezóně čekají, Villach hned po Oberstdorfu.

A jak budeš trávit vánoční svátky?

Pojedu domů za rodinou, kde se sejdeme všichni dohromady, na což se moc těším. A samozřejmě trénink taky nebude chybět.

Karolíně Indráčkové a celému českému týmu tímto přejeme vyvedený sváteční odpočinek a poté neméně vydařené pokračování zimní sezony!