Karolína Indráčková: „Vím, že to ve mně je“

Zatímco loni se Karolíně Indráčkové na RAW Air dařilo, její letošní výkonnost na norském turné byla smutným odrazem celé sezony. Ta znamenala v podání 25leté závodnice značný výkonnostní regres, závodnice z Desné ale již s optimismem hledí na příští ročník.

RAW Air pro tebe bylo náročné asi jak psychicky, tak fyzicky, jsi ráda, že končí?

Asi jo, je to hrozné trápení. Těším se, až bude konec. Lillehammer je sice můj oblíbený, ale když to nejde, tak je jedno, jaký je zrovna můstek.

Na svoje poměry jsi měla hodně rozházenou letovou fázi, z čeho to pramenilo?

Tím, že pořád hledám cestu k lepším skokům. Snažím se dělat to, co trenéři řeknou, ale pořdá ty lepší skoky nemůžu najít.

Čekají tě ještě kromě MČR nějaké závody?

Teď přelítáme na Kontinentální pohár do Lahti. SP tam skákat nemůžeme, protože je to jen pro nejlepší třicítku. Pak už jen MČR v Harrachově.

Sezona je již takřka za sebou, hodnocení asi nemůže být moc pozitivní?

Ne, je to prostě špatný. Sezona byla hodně nepovedená. Doufám, že mi teď pomůže pauza, potřebuju se nějak restartovat a začít od začátku, od základů. Věřím, že se do toho dostanu a že to ve mně je. Vím, že jsem tu nejen loni dokázala předvádět dobré skoky. Udělám všechno pro to, aby to příští rok zase bylo lepší.

Jsi si vědoma nějakých chyb v přípravě?

Co se týče fyzické přípravy, tak myslím, že bylo všechno v pořádku. Ale pokulhává mi technika, už od léta. Takže je asi víc potřeba se zaměřit na základy techniky a vzít to od začátku.

Český tým hodně trápí časté změny trenérů, máš v tomto ohledu nějaké zprávy? A jak to vypadá s návratem Veroniky Jenčové?

Ohledně trenérů vůbec netuším. Verča Jenčová pořád rehabilituje a doufáme, že v létě zase naskočí plnohodnotně.

Mluvila jsi o restartu, jak proběhne?

Musím si najít aktivity, které se vůbec nebudou týkat skoků. Třeba vaření, to mě strašně baví. Hlavně abych úplně vypnula od skoků, možná pojedu někam na dovolenou a dám se do klidu. Na skoky zapomenu a pak začnu úplně od nuly.

Foto: Karolína Indráčková (autor: Jan Štěrba)