Kasai: „Dělá mě to ještě šťastnějším.“

Včera deštivá a dnes větrná japonská Hakuba má za sebou víkend se skoky na lyžích. Dnešní loterie přinesla překvapení na stupních vítězů. S největší pravděpodobností se ale nenajde fanoušek, který by nepřál dělenou první příčku japonské legendě Noriaki Kasaiovi a sympatickému Jerneji Damjanovi. Třetí příčku v sobotním klání ukořistil Polák Jan Ziobro.

Na stupních vítězů dnes zářil úsměv Jerneje Damjana. Slovinský skokan má k radosti důvod. Po nepovedené zimě přijde vítězství v klání letní Grand Prix třicetiletému sportovci k duhu. „Samozřejmě jsem měl velice dobrý druhý skok, ale znovu, podmínky jsem neměl moc dobré. Nikdy bych nečekal, že dnes vyhraji. Je to pro mě extrémně důležité a motivující, především po těžkých časech, které jsem zažíval minulou zimu. Změnil jsem trenéra, změnil jsem klub a trénoval jsem jako šílený. Teď se to vyplácí,“ pochvaluje si Jernej.

Druhým šťastným vítězem byl Japonec Noriaki Kasai, který stále dokazuje, že pokud nechybí odhodlání, na věku nezáleží. Legendární skokan se stal dnešní výhrou nejstarším vítězem závodu letní Grand Prix v historii. Čerstvý rekordman, i přes neustále dotazy novinářů, o konci kariéry nepřemýšlí. „Jsou to dva roky od mé poslední výhry, tou dobou jsem byl ještě třicátník, teď jsem čtyřicátník. To mě dělá ještě šťastnějším a ukazuje mi to, že se stále mohu srovnávat se světovou špičkou. Také mi to dává mnoho sebedůvěry do budoucna,“ řekl s úsměvem jednačtyřicetiletý Kasai.

Jan Ziobro dosáhl v dnešním závodě na první stupně vítězů a vítězství mu uniklo opravdu jen o chlup. Dvaadvacetiletý Polák, který zažívá vydařené léto, je se svým výsledkem spokojený. Ale malé zklamání na něj přesto dolehlo. „Samozřejmě jsem šťastný za třetí místo a mé první stupně vítězů. Ale také jsem trochu zklamaný, protože jsem byl jen o 0,1 bodu za vítězi. Noriaki a Jernej byli o něco lepší,“ podělil se o své pocity Ziobro.

Zdroj: berkutschi.com
Foto: Noriaki Kasai (autor: Michaela Vondrášková)