Kdo bude Králem bílé stopy 2007?

V plném běhu je anketa E.ON Král bílé stopy, která ovšem stojí trochu ve stínu jiných sportovních anket. Už několik měsíců (přesně od 1. prosince 2006) můžete hlasovat pro nejlepšího českého lyžaře sezóny 2006/2007, slavnostní vyhlášení proběhne 18. května tentokrát v Písku, času podpořit svého oblíbeného lyžaře je tedy ještě relativně dost, přesto neváhejte.

Anketa Král bílé stopy má za sebou poměrně bohatou historii, s většími či menšími přestávkami se koná už od roku 1973, kdy se jejím historicky prvním vítězem stal skokan na lyžích Rudolf Höhnl. Teprve v roce 2005 se do hlasování o nejlepším lyžaři Česka mohla zapojit i široká veřejnost. Jednou z nejúspěšnějších lyžařek, která korunu získala několikrát, je běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, malou korunku si na hlavu ale mohl posadit například i Jakub Janda, který v anketě pětkrát vyhrál ocenění pro nejlepšího skokana na lyžích.

V průběhu večera budou kromě Krále bílé stopy oceněni nejlepší sportovci v kategoriích:
Nejlepší běžec nebo běžkyně na lyžích
Nejlepší akrobat nebo akrobatka na lyžích
Nejlepší sjezdař nebo sjezdařka
Nejlepší skokan na lyžích
Nejlepší snowboardista
Nejlepší travní lyžař
Nejlepší junior sezony
Nejlepší trenér sezony

Za úsek skoku na lyžích jsou nominováni Antonín Hájek, Jakub Janda, Roman Koudelka, Jan Matura, Borek Sedlák a Ondřej Vaculík. Podpořit je můžete zasláním sms, o jejímž tvaru a dalších podmínkách soutěže se dočtete na oficiálních stránkách ankety www.eonkralbilestopy.cz. Výsledky jsou průběžně zveřejňovány na zmíněných stránkách, v současné době vede pořadí Kateřina Neumannová před Tomášem Krausem a Jakubem Jandou.

zdroj: www.eonkralbilestopy.cz
foto: Jakub Janda přebírá ocenění v roce 2006 (zdroj: tamtéž)