Veronika Jenčová a Karolína Indráčková po sobotě v Hinzenbachu

Kromě Kláry Ulrichové se programu v Hinzenbachu účastnily také Veronika Jenčová a Karolína Indráčková. Prvně jmenované dnes bohužel neprošla kvalifikací, poslední z tria Češek poté zaznamenala druhý nebodovaný výsledek v sezoně. Jejich nálada přesto nebyla nikterak chmurná. Jak tedy plánují dnešek vylepšit?

Veronika Jenčová s dneškem pochopitelně spokojená nebyla: „Dneska jsem to prostě začala brzo. Trochu déle mi trvá přechod z větších můstků,“ popsala 19letá reprezentantka příčiny dnešního neúspěchu. Nedávno skákala v rámci mistrovství ČR v Harrachově, jak by s ním tento můstek srovnala? „Tenhle můstek je opravdu menší, v Harrachově se dá furt letět a letem to hodně ovlivnit. Tady, když se to nepovede z hrany, tak se toho moc dělat nedá. Hinzenbach se mi ale líbí, byly jsme tu na podzim a skákala jsem tu moc dobře, jen jsem to teď nějak nestihla zpracovat,“ posteskla si pátá závodnice nedávného juniorského šampionátu. Kromě tohoto úspěchu letos posbírala také první bod v SP a stupně vítězů v Interkontinentálním poháru, co je tedy pro ní nejvíc? „Jsem opravdu nadšená z toho MSJ, tam jsem předvedla solidní skoky a výsledek byl zasloužený. Mám radost i z toho, že se povedl bodík ve svěťáku, to bylo skvělý, ale ráda bych z toho udělala body, ale každý den není posvícení (smích).“

Reprezentantka Dukly Liberec nám rovněž popsala důvody svého letošního pokroku: Je to určitě i tím, že jsem kvůli zranění šla znova od nuly. Když se na to kouknu zpětně, tak mi zranění pomohlo k tomu, že jsem se mohla všechno znova přeučit, což bylo skvělý. Hodně jsem na tom pracovala, takže vím, že tohle je zasloužený,“ pochvalovala si navrátilkyně po zranění, které se jí přihodilo v prosinci 2021 ve Vikersundu. Plán na zítřek je jasný: „Na zítra to ještě všechno pořádně vymyslíme, uděláme odpoledne trénink na techniku, víc to navnímáme, probereme video a budu dělat vše, co je v mých silách, abych to zítra zvedla,“ nastínila vskutku bohatý plán třetí a sedmá závodnice posledních závodů ICOC v Brotterode.

Jako svůj hlavní problém vnímá načasování odrazu: „Je to můj problém vlastně celou sezonu. Ale z této lavičky je to ještě samozřejmě něco jiného než na závodech o úroveň níž.“ Po Hinzenbachu je v plánu Norsko, jak se skokanka původem z Desné těší? „Těším se moc, protože poslední dobou mi ty velké můstky seděly, takže doufám, že se tam trošku prolítnu. Osobní rekord mám docela malý, jen 121, a to ještě z doby, kdy mi bylo šestnáct. Velké můstky jsem zatím jela spíš na závodech, takže jsem moc nejela takovou lavičku, abych si skákala nějaké rekordy,“ prozradila nám Jenčová hodnotu svého dosud nejdelšího kariérního skoku. Věří si při letošní lepší formě na jeho posunutí? „To si popravdě úplně nemyslím (smích). Ale uvidíme, snad se to povede v létě.“

Na body dnes nedosáhla ani Karolína Indráčková, jež v závodě obsadila 34. místo. Nenavázala tedy na svou 24. kvalifikační pozici: „Chtěla jsem do závodu skok ještě vylepšit oproti kvalifikaci, a soustředila jsem se na něco jiného na hraně než předtím. Z mé strany to byl nepovedený den. Ale naštěstí nás dnes podržela perfektním výkonem Klárka,“ měla nejzkušenější česká závodnice radost i za svou mladší kolegyni. Můstek mi vůbec nevadí, naopak mi přišlo, že stopa měla nejlepší skluz za poslední roky,“ poklonila se organizátorům 27. žena pořadí SP. Rovněž ona si pochvalovala situaci v českém týmu, která desenské závodnici doufejme již zítra opět pomůže na body!

Foto: Veronika Jenčová (autor: Jan Štěrba)

1 komentář pro “Veronika Jenčová a Karolína Indráčková po sobotě v Hinzenbachu”

  1. On ten malý můstek je takový víc poctivý. Moc opravit se na něm už nedá. Ale velmi se mi na něm závody líbí, samozřejmě že i ty mužské. Ale děvčata jsou fajn tým a tak je dnešní pěkný výsledek Kláry určitě povzbudí i v jejich zítřejším konání. Letos jedou parádní sezónu, tak ať to vydrží až do konce a brzké uzdravení slečně Anežce!

Komentáře jsou již uzavřeny.