Klinec: „Slovy nelze vyjádřit, jak se cítím!“

Dnešní závod žen v rámci letní GP v Courchevelu měl poněkud překvapivou vítězku, když všem favoritkám vypálila rybník mladá Slovinka Ema Klinec. Ta porazila i favorizovanou Sarah Hendrickson. A aby překvapením nebyl konec, tak očekávaný pódiový stupínek pro Japonsko ukořistila třetí Yuki Ito, jež tak zastínila úřadující juniorskou mistryni světa Saru Takanashi.

[b]Ema Klinec[/b] mohla ve Francii oslavit první vítězství na nejvyšší úrovni a její štěstí bylo znát i v jejích slovech na tiskové konferenci. [i]„Jsem velmi šťastná, že jsem vyhrála! Už moje tréninkové skoky měly vysokou úroveň, tak jsem doufala, že tady mohu i vyhrát. Šance byly poměrně malé, ale zvládla jsem to a ani nemohu slovy vyjádřit, jak se teď cítím. Na tuto chvíli jsem čekala dva roky, tedy od zavedení Světového poháru žen. Jsem také velmi ráda, že mi současná pravidla umožňují start na úrovni SP,“[/i] nechala se slyšet šťastná vítězka.

To [b]Sarah Hendrickson[/b] ze Spojených států amerických měla před závodem trochu jiné myšlenky. Nepovedené vystoupení ve včerejším smíšeném klání ji stavělo před jasný cíl – napravit si reputaci. A to se jí povedlo, protože porazila i svou hlavní soupeřku posledních let, Saru Takanashi, a brala druhé místo. [i]„Nejdříve musím zdůraznit, že mé včerejší skoky nebyly příliš dobré. Ale věděla jsem, že to je jen krátkodobý výpadek, každý má někdy špatný den. Vítr tady v Courchevelu je vždy obtížný, a proto bylo těžké dostat se na pódium po regulérním průběhu závodu. Ale z technického hlediska jsem velmi spokojena se svými dnešními skoky,“[/i] prohlásila nedávno 19-letá Američanka.

Třetí místo přineslo podobné překvapení, jako vítězství Emy Klinec. Nejlepší Japonkou se dnes nestala Sara Takanashi, která skončila pátá, ale její starší krajanka [b]Yuki Ito[/b]. [i]„První skok nebyl tak dobrý, šla jsem trochu pozdě do odrazu. Před svým druhým skokem jsem cítila nervozitu, ale snažila jsem se zůstat klidná a soustředěná, abych podala co nejlepší výkon. Finálový skok byl docela dobrý, i podmínky mi hrály do karet,“[/i] svěřila se Ito na tiskové konferenci.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Ema Klinec (autor: Simona Horká)