Koch: „Lety byly vždy mou silnou stránkou.“

Martin Koch v sobotu podruhé v kariéře zvítězil v závodě Světového poháru a opět v letech. Spokojenost neskrýval ani druhý Tom Hilde, kterému v Oberstdorfu nevycházely tréninkové a zkušební lety. K radosti rakouských fanoušků se po dlouhé odmlce vrátil na stupně vítězů další výborný letec – Gregor Schlierenzauer.

„Lety na lyžích byly vždycky mou silnou stránkou. Dnes jsem chtěl vyhrát a nezabránila mi v tom ani chyba při odrazu ve druhém kole. Výhra v Harrachově mi dodala sebevědomí. Teď vím, že můžu vyhrát, jen musím využít svých možností,“ řekl Koch. „Po druhém místě ve Willingenu mi došlo, že můžu být mezi favority také na menších můstcích. To je dobrá výchozí pozice před Mistrovstvím světa, ale nejdřív budeme bojovat o vítězství v Team Tour a pak pojedu na lety do Vikersundu,“ dodal.

Tom Hilde: „Jsem opravdu spokojený.“
Norský závodník Tom Hilde se dokázal z 8. místa po prvním kole dopracovat až na druhý stupínek pódia. Hilde přiznal, že na jeho druhém, mnohem kvalitnějším letu, měl největší podíl trenér Mika Kojonkoski: „Mika mi poradil pár věcí ohledně techniky. Vždycky přijde na to, co a jak.“ Také počasí Hildemu ve druhém kole přálo daleko víc. Po letu dlouhém 209,5m už jen sledoval své soupeře, jak jeden po druhém ztrácejí naděje na nejvyšší pozice. „Je to extrémně krásný pocit,“ usmíval se spokojený Tom Hilde.
Znovu tak potvrdil, že je žhavým kandidátem na nominaci pro Mistrovství světa v Oslu. „Norové jsou vždy dobří v letech na lyžích. Moc se mi zde nedařilo, ale dnes jsem mohl ukázat nějaké dobré lety. Jsem opravdu spokojený. Není důležité, jestli vylepšíme svou pozici v Team Tour, stejně se počítá jen první místo, ale na zítřejší týmový závod se těšíme. Moc se těším také na Oslo a chtěl bych ještě před ním dosáhnout dobrých výsledků,“ dodal Hilde.

Gregor Schlierenzauer: „Sbírám zkušenosti.“
Na třetí pozici v sobotu stanul Gregor Schlierenzauer: „Pro mě je důležité, že se mi podařilo udělat dobrý výsledek. Jsem rád, že jsem byl opět na stupních vítězů. Samozřejmě jsou ještě věci, které musím zlepšit, ale vrátila se radost ze skákání. Tato sezóna je pro mě velmi zajímavá, sbírám zkušenosti.“ Rakouský trenér Alexander Pointner se rozhodl, že do nedělního týmového závodu pošle pro téměř jisté vítězství silnou čtyřku – Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Thomas Morgenstern a Martin Koch.

Zdroj: skijumping.pl, skijumping-news.com
Foto: Martin Koch (autor: Vendula Bittnerová)