Koch: „Nechci jet do Harrachova jako turista.“

Rakouský skokan Martin Koch se trápí. Naposled ho fanoušci spatřili v Seefeldu na Kontinentálním poháru mužů, ve Světovém poháru dosáhl jediného bodového umístění na Kulmu v Bad Mitterndorfu. Nyní doufá, že si vyslouží nominaci na Mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově.

„Možná dostanu šanci předvést se v trénincích, ale ta šance je jen zhruba pětiprocentní,“ řekl letecký specialista Martin Koch pro rakouský deník Kleine Zeitung. MS v letech by mohlo být jednou z posledních šancí Kocha ukázat se. „Bohužel netuším, zda budu letos ještě skákat. Stále je tu mistrovství světa v letech, ale považme – máme dost kvalitních skokanů. Nechci jet do Harrachova jako turista. Stále jsem aktivní a trénuji, a pokud by to klaplo, bylo by to super. Kdybych měl v Planici dobrý pocit ze svých výkonů, neloučil bych se se skákáním.“

Harrachovský Čerťák Martinu Kochovi sedí – v roce 2011 tam vyhrál svůj první individuální závod Světového poháru a vloni byl devátý a desátý. Pokud by se dostal do nominace týmu Alexandera Pointnera, uvidí ho (nejen) čeští fanoušci od příštího čtvrtka do neděle, tedy 13. – 16. března.

Zdroj: berkutschi.com
Foto: Martin Koch (autor: Vendula Bittnerová)