Komentář k průběžnému pořadí Čes. poháru

V inaguračních závodech Světového a Kontinentálního poháru skokanů letošní zimní sezóny, startovaly dvě skupiny českých závodníků složené z devíti členů reprezentačních A i B týmů ČR. V závodech dle hodnocení podle platného Soutěžního řádu SL a SK pro sezónu 2007/2008 získalo body ČP jen 7 závodníků, 2 nebodovali.

S převahou vede s průměrem 43,33 bodů Jakub Janda z TJ Dukla Frenštát p.R., který si s chutí zazávodil v Kontinentálním poháru na olympijském můstku HS 140 v italském Pragelatu, kde obsadil dvakrát stříbrnou pozici na stupních vítězů a vydělal potřebná Eura na Mikulášskou nadílku. Druhý je jeho kolega z A-týmu Jan Matura z Dukly Liberec s průměrem 22,33 bodů za 7. a 23. místo v Kontinentálním poháru. Třetí je rovněž díky bodům za 13. a 20. místo z KP další člen Dukly Liberec Borek Sedlák s průměrem 19,33 bodů.

Čtvrtý je reprezentant A-týmu Jan Mazoch z TJ Dukla Frenštát p.R. s průměrem 10 bodů, který v sobotu promarnil v Prqagelatu bronzovou pozici po 1. kole a obsadil až 15. místo a v neděli se mu bohužel nepovedl po výborném zkušebním kole (131 m) 1. soutěžní skok (111 m) a obsadil až 51. nebodové místo. Své první Kontinentální body vybojoval v neděli 28. místem mladší z bratrů – junior Jiří Mazoch z TJ Frenštát p.R., kterému v sobotu 33. místem body unikly. S průměrem 9,67 bodů je za svým starším bratrem těsně na 5. místě.

Světový pohár zahájili skokani tradičně na můstku HS 142 ve Finském Kuusamu. V pátečním závodě čtyřčlenných družstev se Čechům nevedlo, neprobojovali se do 2. kola a obsadili až 9. místo před Francií a ještě horším Polskem včetně Mylysze. Do sobotního závodu jednotlivců neprošli kvalifikací kmenoví skokani A-týmu junior Roman Koudelka z LSK Lomnice n.P. a Antonín Hájek z Dukly Liberec. Startovali proto jen Martin Cikl a Lukáš Hlava z Dukly Liberec. S jediným započítávaným závodem uzavírají proto tito čtyři průběžné pořadí ČP. Díky 40. místu z Kuusama je Martin Cikl šestý s průměrem 6,67 bodů před sedmým Lukášem Hlavou (41.) s 6,33 body. Bez bodů je na 8. místě Antonín Hájek (55.) před devátým Romanem Koudelkou (57.).

Průběžné pořadí ke stažení: [filename=prubezne-poradi-cp-2.12.07.xls] [filesize=prubezne-poradi-cp-2.12.07.xls]
Foto: Jakub Janda (autor: PaM)