Konec kariéry Adama Małysze?

Podle informací polských novin „Polska – Gazeta Krakowska“, je možné, že se kariéra jednoho z nejlepších skokanů historie chýlí ke konci. Z informací deníku vyplívá, že by se tak mohlo stát 26. března, kdy se na můstku Wielka Krokiew v Zakopanem bude konat akce na počest 33 – letého Małysze.

Skokanská exhibice pořádaná firmou Red Bull bude hostit 20 nejlepších skokanů Světového poháru a bude poněkud netypická. Skokané nebudou bojovat o nejdelší skoky, ale o přesnost přistání. „Můj názor je takový, že ještě není rozhodnuto, nicméně informace o téhle akci je pro mě překvapivá,“ reagoval na toto téma víceprezident Polského lyžařského svazu Andrzej Wąsowicz.

Naproti tomu Apoloniusz Tajner – prezident lyžařského svazu, který ještě během letošních závodů v Zakopanem mluvil o tom, že bude Małysze přesvědčovat, aby se zúčastnil dokonce i zimní olympiády v Sochi, začal váhat. Polským novinám řekl: „Akce Red Bull se odehrává mimo působnost svazu, takže po sportovní stránce, pro mě není důležitá. Co se týče konce kariéry Adama, mám pocit, že celá záležitost je pořád otevřená. To, že oznámí v březnu konec, považuji za opravdu možné.“

Zdroj: sport.onet.pl
Foto: Adam Malysz (autor: Michaela Vondrášková)