Koudelka: Atmosféra na exhibici byla dobrá

Lomnice nad Popelkou. Když jsme sledovali poslední skok večera, neseděl na prkně nikdo jiný, než domácí oblíbenec a česká jednička Roman Koudelka. Stejně jako loni zvítězil, když předvedl dva stejně dlouhé skoky do vzdálenosti 77m. Tímto vítězstvím zároveň oslavil své dvacáté narozeniny, které slavil den před závodem. A když jsme si jej pozvali k mikrofonu, byl velice vstřícný a bylo na něm vidět, že si večer opravdu uživá.

Romane, dnes se pod můstkem hovořilo, že bys mohl překonat rekord můstku, který drží Borek Sedlák výkonem 82m. Měl jsi v plánu jej překonat?
Vlastně jsem to ani nechtěl. Hrozilo tu zranění a určitě jsem se zranit nechtěl, tak z tohoto důvodu jsem neletěl tak daleko.

A co říkáš na dnešní obecenstvo? Jsi spokojen s diváckou kulisou?
Diváci nás podporovali, bylo to dobrý a hlavně, že se nikomu nic nestalo.

Proč nestartuješ v Kontinentálním poháru? Máš s trenérem naplánovanou nějakou psychickou či fyzickou přípravu nebo tu máš nějaké domácí závody?
Já to tak dělám v létě vždycky. Já prostě ty kontinentály nechci jezdit. Domluvili jsme se tak i s trenéry. Nevidím důvod, když jsem je dřív nejezdil, abych je jezdil teď.

Co pro tebe znamená olympijská sezóna? Ty jsi vlastně momentálně česká jednička, tak jak se motivuješ a hlavně připravuješ na Vancouver?
Nad olympiádou se bude snášet velká pozornost, ale já se na to teď snažím spíš nemyslet. Protože mám před sebou ještě spoustu závodů v létě a hlavně v zimě a protože ta olympiáda bude aktuální vlastně až měsíc před zahájením, tak teprve pak na to člověk začne malinko myslet.

Ještě bych tu měl jednu otázku k MS v Liberci. V závodě družstev, tvůj poslední skok. Co se tam stalo? Protože prakticky tvůj „tradiční skok“ nebo skok stejně dlouhý jako v prvním kole by vám všem zajistil medaili. Co se stalo, že jsi letěl „pouze“ na 118 metrů? Byl tam nějaký psychický blok nebo podmínky nebyly optimální?
No tak psychický blok ani nebyl. Sice jsem byl hodně nervózní, slízal jsem z lavičky, už jsem to chtěl mít za sebou, ale bohužel ty podmínky tam nebyly…

Foto: Roman Koudelka (autor: Michaela Vondrášková)

Spolupráce Lucie Černá