Koudelka: „Zítra si to chci užívat!“

První dvě kola individuálního klání na leteckém mistrovství v Harrachově ukázala, kdo by mohl pomýšlet na zisk cenného kovu v sobotním finále. Fanouška české reprezentace jistě potěší, že do širšího okruhu adeptů na medaili se po dnešku může směle počítat také Roman Koudelka. Průběžné šesté místo dává naději, což sám Roman po druhém kole potvrdil.

[b]Jak hodnotíte své lety v prvních dvou kolech? [/b]
První kolo bylo podobné jako včerejší kvalifikace. Ten skok nebyl úplně povedený, něco tomu chybělo. Ani ty podmínky nebyly úplně top. Ten druhý skok už jsem si užil a musíme si na rovinu přiznat, že mi i trochu přálo štěstí. Průběžné šesté místo bych před závodem bral všemi deseti.

[b]Zdálo se, že skokani, kteří skákali hned v úvodu kola, měli lepší podmínky. Pak už se začal vítr trochu zvedat. Ani na víkend nejsou předpovědi počasí příznivé…[/b]
Ačkoliv se trochu začal zvedat vítr, tak to první kolo bylo naprosto regulérní. Akorát Bardal s Vassilievem ulétli, měli odpočet nějakých šest bodů. Já osobně jsem odečítal asi jen půl bodu, stejně měli i kluci na konci startovního pole. Ve druhém kole už začalo foukat zezadu, což je pro mě lepší, protože ti letci, co jdou dopředu hned po odraze, pak potřebují vítr proti. A naopak mě to povzbudí, protože nejsem ten, který by se považoval za letce.

[b]S čím půjdete do zítřejšího finále?[/b]
Ten druhý den si chci užít a doufám, že přijde stejně hodně lidí jako dnes. A pokud si to budeme všichni společně užívat, tak věřím, že i to umístění bude takové, jaké by mělo být…

Foto: Roman Koudelka (autor: Michaela Vondrášková)