Koudelkova životní šance!

Nepodlehnout tlaku a přehnaným očekáváním. To je asi hlavní úkol pro Romana Koudelku před Turné čtyř můstků. Neboť formou se mu může měřit málokdo. A vyrovnaností skoků vůbec nikdo. Vynechání závodů v Rusku se ukázalo jako tah, který může udělat velký a zásadní rozdíl.

Turné je o hlavě, psychice, fazóně, drajvu. Ale také musíte předvést 12 špičkových skoků, včetně kvalifikací. Vyhrát Turné je v mých očích nejvíc. Výše než MS nebo OH. A Roman má všechny předpoklady, aby to zvládl.

Je v obrovské pohodě, spojení kouče Schallerta s Romanem navíc připomíná doby, kdy Vasja Bajc řádil s Jakubem Jandou. A dopadlo to právě nesmazatelným triumfem na přelomu roku. V sobotním závodě v Engelbergu Roman skončil na 2. místě, přesto poukazoval na to, že odraz zdaleka netrefil optimálně. V neděli jasně triumfoval a skoky označil na 90 %. To vše ukazuje na další důležitý fakt. Nezaspal na vavřínech začátku sezony. Jede dál, maká a chce zlepšovat už tak stylově nejlepší skoky, které můžeme v kolotoči Světového poháru vidět.

Turné je specifické, stát se může prakticky všechno. Ukázkou budiž loňský triumf Thomase Dietharta, který je nyní vděčný za to, když se dostane alespoň na body. A vyhrál naposledy právě na Turné. Mohou zase v někom bouchnout saze. Kraus, Hayböck, Fannemel, Freund? Ale určitě platí, že největší šance má právě Roman Koudelka a za tuhle výzvu se neschovává a je připraven ji uchopit. Myslím, že největší protikandidát je Simon Ammann. Touží doplnit svou exkluzivní sbírku a zkompletovat kariéru. Nicméně porovnejte stylově skoky obou. Vypadá to, že Roman má 5 bodů na skok výhodu. To je 40 bodů handicapu pro Švýcara, v přepočtu více než 20 metrů. Všechny trumfy drží Roman a vy mu můžete fandit na obrazovkách Eurosportu!

Foto: Roman Koudelka (autor: Michaela Vondrášková)