Krzysztof Biegun: „Výhru jsem nečekal.“

Krzysztofa Bieguna a Čestmíra Kožíška dnes spojovalo hned několik věcí. Oba byli na pódiu v závodě letní Grand Prix a pro oba to bylo překvapivé, i když věděli, že můžou být vysoko. To druhého muže závodu Simona Ammanna nepřekvapilo nic, dokonce kvitoval i hustý déšť, který doprovázel závod v Hakubě.

Před každou sezonou se vyrojí několik mladých skokanů, kteří vylétnou nahoru. Vzestup Poláka Krzysztofa Bieguna je však raketový, což dokázalo jeho dnešní vítězství: „Je to poprvé, co stojím na pódiu v individuálním závodě, takže jsem samozřejmě velmi šťastný. Doufal jsem v top 6, možná v top 3, protože už se mi dařilo v minulých závodech. Ale nečekal jsem výhru a o to víc jsem šťastný. Zejména můj druhý skok byl opravdu dobrý.“ Novináře samozřejmě zajímal recept na polský úspěch: „Proč je polský tým teď tak silný? To se musíte zeptat trenérů, já opravdu nevím.“

Simon Ammann měl dnes v cestě za druhou příčkou pro něj milého společníka – déšť: „Nebylo jednoduché zde dosáhnout pódia. Cesta do Japonska je vždy obtížná, musíte se naučit zvládnou přechod z časových pásem. Hustý déšť během závodu nebyl problém. Myslím, že je to celkem příjemné, déšť je teplý, takže nikdy nemrznete. Zítra se pokusím opět ukázat to nejlepší a doufám, že zde stále můžu zlepšit svůj výkon,“ věří Švýcar.


Foto: Simon Ammann (autor: Simona Horká)

Český skok prožívá úspěšné léto, což prokázal třetím místem Čestmír Kožíšek: „Samozřejmě je překvapující, že jsem zde stál na pódiu. Ale už v minulých týdnech to šlo dobře, takže je to pro mě vlastně jen malé překvapení. Doufám, že můžu dosáhnout dalšího pódiového výsledku ještě zítra, protože můj druhý skok dnes nebyl dobrý, udělal jsem velkou chybu,“ dává Kožíšek českých fanouškům ještě větší naděje.


Foto: Čestmír Kožíšek (autor: Michaela Vondrášková)

Zdroj: berkutschi.com
Hlavní foto: Krzysztof Biegun (autor: Michaela Vondrášková)