Künzle končí po 7 letech u švýcarského áčka

Šéf švýcarského skoku Berni Schödler spolu se svým trenérským týmem oznámil složení reprezentace pro sezonu 2015/2016. S ohledem na Olympijské hry 2018 došlo rovněž ke trenérské rošádě, která mimo jiné ukončila 7 let dlouhé působení Martina Künzleho v pozici kouče švýcarského áčka. Tam ho nahradí Pipo Schödler.

Pipo Schödler k áčku, Martin Künzle se vrací k mládeži
Bývalý trenér švýcarských žen a v posledních letech trenér týmu pro Kontinentální pohár by měl u týmu vydržet další tři roky až do zmiňovaných OH 2018. Jeho pozici u CoC týmu zaujme Roger Kamber.

U áčka bude asistovat Ronny Hornschuh. 40letý Němec působil v uplynulých letech u německého CoC týmu.

„Už několik měsíců jsme v našem trenérském týmu přemýšleli o nadcházejících třech letech, které zbývají do OH. Jsem velmi rád, že s toutu interní trenérskou rošádou můžeme udržet naše know-how a přesto pomoci skokanům na všech úrovních. Náš nejzkušenější trenér Martin Künzle se vrací k juniorům, což je pro naše mladé skokany extrémně cenné,“ vysvětluje Berni Schödler.

P. Schödler věří v silný trenérský tým, Künzle vyhlíží novou výzvu
„Těším se na spolupráci s Ronnym Hornschuhem a jsem přesvědčený, že utvoříme silný trenérský tým,“ říká 42letý Pipo Schödler, mimo jiné bratr Berniho.

„Po sedmi úspěšných a velmi zajímavých letech ve Světovém poháru se těším na novou výzvu u juniorů, kde můžu v zimě opět více pracovat ve Švýcarsku,“ komentuje Martin Künzle svou novou úlohu.

Ammann se ještě nerozhodl, zda bude pokračovat
Rozhodnutí o své sportovní budoucnosti stále ještě neučinil Simon Ammann: „V současné době vedu spoustu rozhovorů a nechávám si čas na rozhodnutí.“

Bez ohledu na to je čtyřnásobný olympijský vítěz přesvědčen o tom, že nová trenérská konstelace je pro švýcarské skokany přínosem. „Těším se na novou energii na všech úrovních a zároveň srdečně děkuji mému trenérovi a kamarádovi Martinu Künzlemu za jeho vynikající práci v posledních sedmi letech. Je nesmírně důležité, že můžeme v týmu udržet jeho know-how,“ uzavírá Ammann, který pod Künzlem získal dvě olympijská zlata a také ovládl celkovou klasifikaci Světového poháru.

Složení švýcarské reprezentace pro sezonu 2015/2016

Zdroj: swiss-ski.ch
Foto: Martin Künzle (autor: Michaela Vondrášková)