Kuopio: schyluje se k druhému boji S. turné

Severské turné pokračuje, záhy po prvním souboji světové špičky přichází na řadu druhý kuopijský závod, nyní ten plánovaný. Na start kvalifikace, která soutěžním kolům předchází, stane padesátka uchazečů o vstupenku do prvního kola, mezi nimi se objeví také česká pětice Antonín Hájek, Borek Sedlák, Jakub Janda, Jan Matura a Roman Koudelka.

Úterní klání v rámci Severského turné začne kvalifikací v 16:00h (SEČ);
on-line výsledky sledujte zde.

Startovní listina kvalifikace

KUOPIO HS 127

Program na úterý 4.3.
16:00h – zkušební kolo
17:20h – individuální závod
(SEČ)

rekord můstku: 135,5 m (Masahiko Harada, 1998-03-04, WC)
Více na puijonhiihtoseura.fi

Vyjádření k pondělnímu závodu:

Janne Happonen (FIN): „Jistě, nejprve jsem byl zklamaný, ale poté jsem se pokusil zkoncentrovat na svůj druhý pokus,“ vyjádřil se Happonen o rozhodnutí jury restartovat první kolo, ve kterém byl v tu chvíli na průběžném čele. „Zítra se pokusím skákat tak dobře jako dnes,“ dodal.

Gregor Schlierenzauer (AUT), Anders Jacobsen (NOR): „Dvě kola jsou vždy lepší než jedno,“ shodli se na tiskové konferenci druhý Gregor Schlierenzauer a třetí Anders Jacobsen. Podobně kladně také ohodnotili rozhodnutí jury, na které se snesla kritika spíše z finské strany, od domácích skokanů.

Janne Ahonen (FIN): „To rozhodnutí nemělo žádný smysl. Happonen dnes skákal velmi dobře. Naštěstí byl v restartovaném kole nejlepší. Janneho vítězství nebylo překvapením, skákal skutečně skvěle.“

Pekka Hyvärinen (ředitel závodu): „Nejprve jsme mysleli, že závod proběhne bez obtíží, ale vítr se zesiloval a směr větru se měnil ze zadu do předu, takže nebylo možné zajistit rovnocenné podmínky pro všechny skokany.“

Aktuální pořadí Severského turné (1/4)

foto: doskočiště můstku v Kuopiu (zdroj: archiv)