LGPž: Takanashi opět první, Doleželová 22.

Další stobodový přísun dnes zaznamenala v ruském Nizhiym Tagilu Japonka Sara Takanashi, když ovládla stejně jako včera závod letní Grand Prix na můstku HS 106. Michaela Doleželová si vyskákala zatím svůj nejlepší výsledek v sezóně, skončila dvaadvacátá.

Takanashi dominovala už ve zkušebním kole, Míková 24.
Sara Takanashi je v Rusku prostě neporazitelná, což dokázala ve zkušebním kole skokem dlouhým 93,5 metru. Za ní stanula Francouzka Coline Mattel (92,5 m), která je rovněž ve velké formě. Následovalo trio Slovinek v pořadí třetí Urša Bogataj (95 m), čtvrtá Katja Požun (94 m) a pátá Ema Klinec (91 m). Top6 orámovala další Francouzka Julia Clair (91 m).

Na solidní 24. příčce se nacházela Lucie Míková (82,5 m). Michaela Doleželová (79 m) uzavírala první třicítku a Vlaďka Pustková (76,5 m) měla u svého jména číslovku 33.


Foto: Lucie Míková (autor: Michaela Vondrášková)

Takanashi dokonala double, Mattel znovu druhá
Z dalšího vítězství a upevnění si vedoucí pozice v pořadí letní Grand Prix se těsí Sara Takanashi. V dnešním závodě si připsala 94 a 99 metrů, což ji zaručilo více než desetibodový náskok na druhou Coline Mattel (94,5 a 100 m). Ta sice nastřádala více metrů, ale ke svým skokům mohla využít o dost větší podporu větru a navíc se jí nedařilo ani stylově. Z šesté pozice po první sérii se až na stupně vítězů vyhoupla německá závodnice Katharina Althaus (96 a 94 m).

Čtvrtou příčku vybojovala Rakušanka Chiara Hölzl (95,5 a 94 m). Pátá skončila kanadská borkyně Atsuko Tanaka (93,5 a 88,5 m). Slovinkám se závod nepodařil tak dobře jako včera, Katja Požun (92,5 a 87,5 m) byla šestá a Urša Bogataj (90 a 96 m) osmá. Fantastickou třetí pozici držela po prvním kole domácí Irina Avvakumova (93 a 85 m), ve finálové rundě však neudržela nervy na uzdě a propadla se na sedmou příčku. Ruské barvy hájila dobře i desátá Anastasiya Gladysheva (95 a 86,5 m). Deváté místo patřilo Fince Julii Kykkänen (89 a 96,5 m). Do závodu nenastoupila Němka Ulrike Grässler, která bohužel musela na urgentní operaci slepého střeva.

Doleželová skončila dvaadvacátá, nejlépe v této sezóně
Maximum v podobě 22. příčky si dnes připsala Michaela Doleželová. Mohlo však být i lépe, Míše patřilo po prvním kole dokonce dvacáté místo za skok dlouhý 90 metrů. Druhý skok ji vyšel trochu míň, ubrala 4,5 metru. Třicátá druhá Vlaďka Pustková (83 m) a třicátá čtvrtá Lucie Míková (80 m) nebodovaly.


Foto: Michaela Doleželová (autor: Simona Horká)

Průběžné výsledky po prvním kole
Kompletní výsledky individuálního závodu
Průběžné pořadí letní Grand Prix žen 2013
Pořadí národů letní Grand Prix 2013

Hlavní foto: Sara Takanashi (autor: Simona Horká)