Liberec: Lidský přístup k areálu ve výstavbě

Mdloby padaly na každého, kdo se loni brodil sněhem při cestě pod Ještěd. Při generálce pro MS 2009, závodech Světového poháru, se i zdatní fanoušci trápili s výstupem pod liberecké můstky a podobná nelibá vyhlídka čekala také na návštěvníky šampionátu. Organizační výbor však nakonec zareagoval včas a podmínky výšlapu po zasněžené sjezdovce markantně vylepšil. Na prudkém svahu roste mobilní schodiště.

V posledních dnech skládají dělníci jednotlivé díly kovových schodů, pevně ukotvených v podloží sjezdovky, která byla kvůli výstavbě částečně zbavena sněhu. Schodiště sahá do šířky osmi metrů a bezpečnější i pohodlnější přístup pod můstky zajistí hned v blízkosti vstupu na zdvihající se kopec. Navíc bude pro diváky připraveno příjemné zázemí v podobě velkokapacitních stanů s občerstvením a zábavným programem. Umístění nalezly na samém úpatí schodiště.

Pohodlí pro handicapované

Organizační výbor při výstavbě areálu myslel i na vozíčkáře. Na handicapované diváky čeká jak na Ještědu, tak ve Vesci po patnácti místech na speciálních podestách, umístěných na tribunách. Samozřejmou službou jsou i rezervovaná místa na parkovištích či vhodné toalety, nechybí ani cenové zvýhodnění. Držitelé ZTP a ZTTP mají vstup na sportovní a doprovodné programy zdarma, osoba doprovázející držitele jedné z karet získá na vstupné poloviční slevu. (Více informací na liberec2009.com).

Foto: liberecké schodiště pod Ještědem (zdroj: liberec2009.com)