Lídr CoC Kranjec triumfuje i ve Villachu

Průběžný lídr CoC přihazuje na svou hromádku letních výher další cenný skalp. Slovinec Robert Kranjec si po veleúspěšném domácím víkendu připisuje o týden později vítězství i na rakouském území. Můstek HS 98 ve Villachu ovládl nejdelšími pokusy kol – 102,5m a 98,5m, před domácí dvojicí: druhý Lukas Müller (102m a 97m), třetí Daniel Lackner (96m a 96,5m). Po prvním kole drželo české duo Cikl, Sedlák pozice v první desítce, po finálové rundě ale vybojoval nejlepší české umístění dvanáctý Lukáš Hlava.

Zatímco obsazení v nejlepší trojce se během závodu nezměnilo, česká výprava mohla trošku zaplakat. Martin Cikl (93m a 90,5m) se z 9. místa propadl o pět příček na čtrnáctou. Borek Sedlák neudržel dělenou 10. příčku s bývalým kombiňákem Danielem Zaunerem (oba 93m) a zatímco si Rakušan polepšil, Sedlákových 86,5m stačilo až na 22. místo.

Přesto nelze nad českou výpravou lámat hůl, do dvacítky kromě Cikla pronikl po výborném útoku ještě Lukáš Hlava (89m), který se z 26. pozice odlepil až na dvanáctou. Výkonem 95m, nejdelším českým pokusem závodu. Bezbodové 37. místo zaznamenal Ondřej Vaculík (88m), Čestmír Kožíšek (86,5m) skončil čtyřicátý třetí.

CoC pokračuje ve Villachu dopoledním závodem v neděli.

Výsledky zkušebního kola
Průběžné výsledky po prvním kole
Konečné výsledky sobotního závodu

Foto:Robert Kranjec (zdroj: archiv)