Lukáš Hlava: „Už je to dobré.“

Lukáš Hlava byl jedním ze dvou nešťastníků, kteří letos odnesli věhlasné Turné čtyř můstků ošklivým pádem. Zatímco Tom Hilde začíná pomalu znovu trénovat a na můstcích se ukáže při nejlepším za měsíc, Lukáš Hlava se k potěše českého fanouška již tento víkend objevil v nájezdové stopě v Zakopanem. Během pátečního klání si udělal čas pro čtenáře naše webu.

V Zakopanem se cítí dobře snad každý skokan. Neopakovatelné kouzlo dělá z polské zastávky perlu mezi závody Světového poháru a to nezměnila ani neúčast milovaného Adama Małysze. I Lukáš Hlava je za to rád: „Zakopane je super vždycky. Myslel jsem, že bude trochu míň diváků, když už Adam neskáče, ale tady jsou fanoušci pořad věrní, takže jsem za to rád, že dneska přišli.“ Českým skokanům se zde dostává téměř domácí atmosféry, forma šla navíc nahoru a v Polsku se začíná rozrůstat základna fanoušků a také fanynek. Co na to Lukáš Hlava? „Je to povzbuzující. Je to super a jsem z toho nadšený. Tak já zatím o žádných fanynkách nevím (smích), ale jo určitě je to dobré, když člověku lidi fandí a je to potřeba.“

Jak Lukáš hodnotil své skoky v pátečním klání na můstku Wielka Krokiew, kde skončil na 12. místě? „Jsem spokojený. Po tom, co se stalo v Bischofshofenu jsem rád, že jsem se dostal zase zpátky na nějaký level a chtěl bych v tom pokračovat,“ řekl a dodal: „Stopa byla super, i organizátoři to zvládli na výbornou, takže jim patří velký dík.“ A jak se tedy Lukáš aktuálně cítí? „Už je to dobré, žádné komplikace nemám. Pak budou ještě nějaké kontroly, ale až po sezoně, až to všechno skončí a kdyby náhodou byly nějaké problémy, tak mám hned směřovat do péče.“ Lukáš Hlava se v pátek těšil také na druhý závod, předpovídat nechtěl: „Uvidíme, jaké budou zítra podmínky. Dneska to takové všelijaké, takže uvidíme zítra.“ My už víme, že sobotní závod byl obecně pro české barvy o něco horší nežli ten sobotní a Lukáš bral nakonec 22. pozici.

Spolupráce: Anežka Mockovčiaková

Foto: Lukáš Hlava (autor: Michaela Vondrášková)