Malá cena Lomnice nad Popelkou 2011

Tradiční žákovské závody, letos již 33. ročník Malé ceny města Lomnice nad Popelkou, se uskutečnily opět jako dvoudenní s mezinárodní účastí Rakouska, Slovinska a Turecka na můstcích K 27 a K 43 v lyžařském areálu „V Popelkách“ ve dnech 19. a 20. srpna 2011.

V pátečních večerních závodech při umělém osvětlení se na můstku K 43 m představilo v kategorii mladšího žactva Ž 11+12 (*2001 a ml.) 12 dvoučlenných družstev. První čtyři místa obsadili zahraniční závodníci. Ziskem 413,4 bodů zvítězila vyrovnaná slovinská dvojice klubu SSK Costella Ilirija Ljubljana v sestavě Damjan SUZIČ (197 b., 39,5+41,5 m) a Benjamin PODOBNIK (216,4 b., 40+45,5 m) před Rakušany z SV Achomitz (400 b.) ve složení Dominik SCHWEI (218,7 b., 43+41,5 m) a Alexander CECON (181,3 b., 34+41 m) a svými bronzovými krajany z SSK Ljubno BTC (390,2 b.) reprezentovaném Medardem BREZOVNIKEM (205,5 b., 41+40 m) a Aljažem NERATEM (184,7 b., 35+42 m).

Za čtvrtým družstvem Rakušanů z SV Achomitz (331,3 b.) složeném z Andreje DRUMLA (145,9 b.) a Daniela VILGUTA (185,4 b.) se jako nejlepší česká dvojice umístili na 5. místě mladší žáci Sokola Kozlovice (316,1 b.) ve složení Ondřej KRPEC (186 b.) a Marcel MATUŠÍNSKÝ (130,1 b.) před I. družstvem TJ Frenštát p. R. (310,3 b.) na 6. místě, složeném z Václava ŠMAHLÍKA (135 b.) a Sebastiána KELLERMANNA (175,3 b.). Teprve na 7. místě figurují domácí skokani LSK Lomnice n. P. (302,4 b.) reprezentovaní Matějem ČEJCHANEM (140,1 b.) a Přemyslem JAČKEM (162,3 b.). Z dalších moravských dvojic obsadili 9. místo skokani TJ Rožnov p. R. (216,6 b) ve složení Robert ŠUPOLA (59,4 b.) a Lukáš KUBĚNA (167,2) a na 12. místě je II. družstvo TJ Frenštát p. R. (134,7 b.) ve složení Benedikt HOLUB (50,4 b.) a Radek SELCER (84,1 b.).

V kategorii starších žáků Ž 13+14 (*1998 a ml.) startovalo 15 dvoučlenných družstev. S téměř čtyřicetibodovou převahou zvítězilo favorizované družstvo TJ TŽ Třinec se 451,3 body, složené z Roberta SZYMECZKA (221,1 b., 42+42,5 m) a Lukáše KANTORA (229,1 b., 43+43,5 m) před dvojicí Ski Klubu Harrachov (412,8 b.) tvořenou Stanislavem DOSTÁLEM (198,9 b., 39+41,5 m) a Janem VYTRVALEM (213,9 b., 41,5+41,5 m). Třetí místo obsadila kombinovaná slovinská dvojice z SSK Costella Ilirija Ljubljana se 403,9 body, složená z Marka IVANOVA (196,6 b., 39+40 m) a skokanky Anity SEREDINEK (207,3 b., 29,5+40,5 m).

Čtvrté místo patří další kombinované dvojici, tentokrát české z JKL Desná v J. h., (392,3 b.) složené ze skokanky Zdeny PEŠATOVÉ (174,2 b.) a Davida ZEMKA (208,1 b.) před rakouskou dvojicí z SV Achomitz (383,4 b.) ve složení Dennis WALLNER (186,1 b.) a Thomas STRIES (197,3 b.). Šesté místo obsadila turecká dvojice z klubu Türkiye Team Comp. (378,4 b.) složená z Ali BEDIRA (176,3 b.) a Münira GÜNGENA (202,1 b.) před Družstvem TJ Sokol Kozlovice (373,3 b.) tvořeném Dušanem DOLEŽELEM (200,5 b.) a Marcelem VYVIALEM (172,6 b.) a dvojicí SK JEŠTĚD Liberec (369,5 b.) ve složení Matěj HÁJEK (184,8 b.) a Jakub DRBOHLAV (184,7 b.). Výsledkovou listinu uzavírala smíšená dvojice TJ TŽ Třinec/TJ Frenštát p. R. (196,8 b.) složená z Romana JANIKA (128,1 b.) a Vojtěcha MATĚJKY (68,7 b.).


Vyhlášení dvoučlenných družstev starších žáků (autor: Marcel Kantor)

V sobotním dopoledním závodě jednotlivců na můstku K 27 m zvítězil v nejmladší žákovské kategorii Ž 9+10 (*2002 a ml.) v konkurenci 20 startujících Slovinec Gal IVANOV z SSK ILIRIJA Ljubljana ziskem 182,4 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 24 a 23,5 metrů v těsném souboji se svým krajanem Jernejem PROSEČNIKEM z SSK Ljubno BTC (181,1 b., 23,5+22 m) se třináctibodovým náskokem před Rakušanem Danielem TSCHOFENIGEM z SV Achomitz (169,5 b., 22+22 m). I čtvrté místo putuje do zahraničí díky Rakušanu Michaelu HOFEROVI z UVB Hinzenbach (160,1 b., 23+20 m) před českou trojicí: 5. domácímu Františku JANATOVI z pořádajícího LSK Lomnice n. P. (158,7 b., 22+20 m), 6. Lukáši KOHLBERGEROVI z JKL Desná v Jiz. h. (158,4 b., 21+21,5 m) a 7. Davidu TABACHOVI ze Sokola Kozlovice (143,4 b., 20,5+19,5 m).

Další dvě místa obsadili slovinští skokani z SSK Ilirija Ljubljana 8. Uroš JOVANOVIČ (142 b., 21,5+20 m) a 9. Cris VERBER (141,9 b., 20,5+19,5 m). Desítku nejlepších uzavřel další domácí skokan Jan ŠIMEK z LSK Lomnice n. P. (141,2 b., 20+19,5 m). Z dalších moravských skokanů obsadili 13. místo Petr VAVERKA (134,7 b., 19,5+17,5 m) a 16. místo Josef BRODSKÝ (104,6 b., 19+14 m), oba z TJ Frenštát p. R.

Na stejném můstku K 27 m zvítězila v nejmladší kategorii žaček Žy 9+10 (*2002 a ml.) v konkurenci pěti startujících Štěpánka PTÁČKOVÁ z SK Ještěd Liberec ziskem 180,3 bodů za dva shodné nejdelší skoky v obou kolech 23 metrů s náskokem 27 bodů před Slovinkou Pia MAZI z SSK Ilirija Ljubljana (153,3 b., 21,5+19,5 m) a svou oddílovou kolegyní Sandrou WEINLICHOVOU (128,8 b., 17,5+18,5 m).

V kategorii mladších žaček Žy 11+12 (*2000 a 2001) startovaly na můstku K 27 m jen dvě skokanky. S patnáctibodovým náskokem zvítězila Simona WEINLICHOVÁ z SK Ještěd Liberec (167,7 b., 22,5+22 m) před Klárou KUBEČKOVOU z TJ Frenštát p. R. (152,8 b., 20+21 m).

V odpoledním programu se představili mladší žáci Ž 11+12 (*2001 a 2002) již na větším můstku K 43 m, kde všechna medailová místa obsadili cizinci. Nejdelšími skoky v obou kolech 46 a 44 metrů zvítězil ziskem 216,7 bodů Rakušan Dominik SCHWEI z SV Achomitz s patnáctibodovým náskokem před dvěma slovinskými skokany z SSK Ilirija Ljubljana 2. Benjaminem PODOBNIKEM (219,6 b., 43+43,5 m), 3. Damjanem SUZIČEM (212,8 b., 44+41 m) a svým oddílovým kolegou 4. Alexandrem CECONEM z SV Achomitz (42,5+40,5 m). Nejlepším z českých závodníků byl až na 5. místě Ondřej KRPEC z TJ Sokol Kozlovice (206,7 b., 40,5+41,5 m) před dvěma cizinci, s pádem 6. Medardem BREZOVNIKEM z SSK Ljubno BTC (200,5 b., 43,5p+42,5 m) a 7. Danielem VILGUTEM z SV Achomitz (200,1 b., 40+41,5 m).

Na 8. místě figuruje jako druhý z Čechů Sabastian KELLERMANN z TJ Frešntát p. R. (198,6 b., 41+40,5 m) před domácím závodníkem 9. Přemyslem JAČKEM z LSK Lomnice n. P. (184,9 b., 38,5+39,5 m), 10 Slovincem Aljažem Neratem z SSK Ljubno BTC (184,3 b., 41+36,5 m) a Turkem Ali BEDIREM z Türkeiye Team Comp. (184,2 b., 39+35,5 m). Z dalších moravských skokanů obsadili v konkurenci 28 startujících 13. místo Lukáš KUBĚNA z TJ Rožnov p. R. (166,5 b., 40,5+38 m), 21. Marcel MATUŠÍNSKÝ z TJ Sokol Kozlovice (116 b., 29+29,5 m), 23. Václav ŠMAHLÍK z TJ Frenštát p. R. (105,2 b., 29+28 m) a jeho oddíloví kolegové 25. Benedikt HOLUB (92,2 b., 26+26 m) a 27. Radek SELCER (72,2 b., 26+21 m).

V kategorii starších žaček Žy 13+15 (* 1997 a ml.) se na můstku K 43 m představilo 7 závodnic. S převahou obsadily první dva stupně vítězů slovinské skokanky. Vítězka Anita SEREDINEK z SSK Ilirija Ljubljana zvítězila ziskem 228 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 44,5 a 44 metrů o šest bodů před krajankou Tanjou FRICEJL z SSK Ljubno BTC (222 b., 42,5+43,5 m) a s náskokem 25 bodů před Zdenou PEŠATOVOU z JKL Desná v Jiz. h. (203 b., 41+40 m). Na dalších místech se seřadily další skokanky JKL Desná v Jiz. h. v pořadí 4. Karolina Indráčková, 5. Jana Mrákotová a 6. Linda PTÁČNÍKOVÁ před 7. Veronikou PTÁČKOVOU z SK Ještěd Liberec.


Vyhlášení Ž 13+14: 2. Holík, 1. Kantor, 3. Szymeczek (autor: Marcel Kantor)

V hlavní kategorii starších žáků Ž 13+14 (*1998 a 1999) zvítězil na můstku K 43 m Lukáš KANTOR z TJ TŽ Třinec nejdelšími skoky v obou kolech 45,5 a 44,5 metrů s 9,3-bodovou převahou před domácím favoritem Františkem HOLÍKEM z pořádající LSK Lomnice n.P. (228,5 b., 43,5+42,5 m) a svým oddílovým kolegou Robertem SZYMECZKEM (221,3 b., 43+42 m). Čtvrté místo obsadil v konkurenci 23 startujících David ZEMEK z JKL Desná v Jiz. h. (210,8 b., 42+40,5 m) před 5. Stanislavem DOSTÁLEM ze Ski Klubu Harrachov (203,6 b., 40,5+41 m) a 6. Rakušanem Thomasem STRIESEM z SV Achomitz (190,7 b., 40+37 m). Sedmé místo patří Janu VYTRVALOVI ze Ski Klubu Harrachov (184,8 b., 43+39,5 m) těsně před 8. Slovincem Markem IIVANOVEM (184,0 b., 39,5+36,5 m) a 9. Dušanem DOLEŽELEM ze Sokola Kozlovic (183,8 b., 36,5+38,5 m). TOP TEN uzavřel po delší závodní odmlce Matěj HÁJEK z SK Ještěd Liberec (180 b., 36,5+37 m). Z dalších moravských skokanů obsadili 16. místo Marcel VYVIAL z TJ Sokol Kozlovice (150,8 b., 33,5+34 m), 21. Roman JANIK z TJ TŽ Třinec (110,7 b., 29+28 m) a 23. Vojtěch MATĚJKA (80,7 b., 25+24,5 m). Turecký skokan Münir GÜNGEN z Türkeiye Team Comp. (142,9 b., 31,5+34 m) skončil na 20. místě.

[filename=Kompletní_výsledky_Malé_ceny_Lomnice_nad_Popelkou_2011-_jednotlivci.pdf] [filesize=Kompletní_výsledky_Malé_ceny_Lomnice_nad_Popelkou_2011-_jednotlivci.pdf]
Počet stažení:
[downloads=Kompletní_výsledky_Malé_ceny_Lomnice_nad_Popelkou_2011-_jednotlivci.pdf][filename=Kompletní_výsledky_Malé_ceny_Lomnice_nad_Popelkou_2011-_týmy.pdf] [filesize=Kompletní_výsledky_Malé_ceny_Lomnice_nad_Popelkou_2011-_týmy.pdf]
Počet stažení: [downloads=Kompletní_výsledky_Malé_ceny_Lomnice_nad_Popelkou_2011-_týmy.pdf]

Kompletní výsledky budou také na stránkách Czech-ski.cz a LSKLOMNICE.cz

Hlavní foto: Skokanský areál „V Popelkách“ (autor: Ing. Jiří Sedláček)