Małysz nedojel v Rusku etapový závod

Silk Way Rallye, neboli Rallye Hedvábná stezka. To je pro motoristy něco podobného, jako pro skokany na lyžích letní Grand Prix. V létě se tento etapový závod terénních automobilů a kamionů jezdí už pět let na území Ruska, je to jeden ze závodů tzv. mezidakarského období. Nejslavnější etapový závod, slavná Rallye Dakar, se jezdí vždy na počátku kalendářního roku.

Małysz se proslavil na skokanských můstcích, teď válí za volantem
Ptáte se, co má tohle společného se skoky na lyžích? Pak vězte, že jméno polské legendy Adama Małysze! Slavný skokan nedávné historie se letos účastnil pátého ročníku tohoto letního závodění v Rusku, předtím si dvakrát vyzkoušel i slavný Dakar. Je známo, že po skončení své skokanské kariéry se Małysz věnuje aktivnímu závodění.

Letos se „orel z Wisly“ vydal na pouť s názvem Silk Way Rallye z hlavního města Moskvy do cíle, který se nacházel v Astrachani. Tam však Polák nedojel, v 5. etapě převrátil svůj automobil značky Toyota na střechu a závod konaný od 5. do 13. července tak pro něj předčasně skončil. Adam Małysz přitom musel opustit průběžné třetí místo. [i]„Dostaly nás díry, tak to v tomhle sportu chodí. Naštěstí se nám nic nestalo,“[/i] vzkázal bývalý skokan na Facebooku.

Zdroj: Facebook.com, offroadweb.cz, wikipedia.org
Foto: Adam Malysz (autor: Michaela Vondrášková)