Małysz pojede s Poláky na MSJ do Turecka

Mistrovství světa juniorů letos na konci února pořádá turecké Erzurum a polský lyžařský svaz (PZN) se rozhodl pro překvapivý tah. S týmem polských lyžařských nadějí vycestuje jako vedoucí výpravy legendární „Orel z Wisly“ – Adam Małysz!

Vedení tamního svazu schválilo jména všech sportovců, kteří budou reprezentovat Polsko na Mistrovství světa juniorů v Erzurum. Překvapením je informace, že vedoucím polského týmu bude Adam Małysz. „Adam projevil zájem o cestu na MSJ do tureckého Erzurum a polský lyžařský svaz má pocit, že by byl ideálním vůdcem polského týmu. Jsme rádi, že Adam bude v Turecku s našimi mladými lyžaři a doufáme, že taková významná osobnost bude motivovat celý náš tým,“ prozradil generální sekretář PZN Grzegorz Mikuła.

V nominaci polského družstva, které bude svou zemi reprezentovat v Erzurumu od 19. do 26. února, je i pětice skokanů na lyžích: Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Tomasz Byrt, Bartłomiej Kłusek a Grzegorz Miętus. S mladými skokany cestují jako hlavní trenér mládeže Robert Mateja, jeho asistent Maciej Maciusiak a servisman Wojciech Topór.

Zdroj: skokinarciarskie.com
Foto: Adam Małysz (autor: Michaela Vondrášková)