Małysz vítězí v Poháru Doskonałego Mleka

V sobotu 24. června 2007 potvrdil Adam Małysz opět že v Polsku nemá a zřejmě ještě dlouho mít nebude sobě rovného skokana. Letošní vítěz Světového poháru FIS skočil v jediném hodnoceném kole závodu 116,5 metrů a suverénně obsadil 1. místo s náskokem 7,5 metrů na druhého v pořadí Piotra Żyłu, který skočil 109 metrů a 8 metrů na třetího Stefana Hula, kterému stačilo 108,5 metrů na stupně vítězů.

Za čtvrtým v pořadí, zkušeným polským reprezentantem Robertem Matejou (107,5 m), obsadil 5. místo skokem 108 metrů nejlepší z nadějí polského skoku, šestnáctiletý Maciej Kot (*1991) před finským reprezentantem Veli-Matti Lindstroem (107 m), který v Polsku několik dní trénoval v rámci reklamní akce firmy Elopak.

V závodě startovali v konkurenci 38 startujících pod vedením trenéra Davida Kryškeho i dva závodníci TJ Dukly Frenštát p.R., z nichž Jan Vacula skokem 95,5 metrů obsadil 19. a Marek Kýpeť skokem 94,5 metrů 21. místo. Po prvním kole byl závod z důvodů proměnlivého počasí ukončen i když čtvrt hodiny po odvolání druhého kola se podmínky rapidně zlepšily.

Výsledky FIS závodu Pohár Doskonałego mleka Zakopane POL HS 134 24.06.2007:
1. Adam Małysz KS Wisła Ustronianka 116,5 m 107,7 b.
2. Piotr Żyła KS Wisła Ustronianka 109,0 m 92,2 b.
3. Stefan Hula AKS Zakopane 108,5 m 90,8 b.
4. Robert Mateja TS Wisła Zakopane 107,5 m 89,5 b.
5. Maciej Kot Start Krokiew Zakopane 108,0 m 88,9 b.
6. Veli-Matti Lindstroem Finsko 107,0 m 87,6 b.
7. Rafał Śliż KS Wisła Ustronianka 106,5 m 86,7 b.
8. Krystian Długopolski AZS AWF Katovice 103,5 m 79,3 b.
9. Dawid Kubacki TS Wisła Zakopane 103,0 m 78,4 b.
10. Sebastian Toczek Start Krokiew Zakopane 103,5 m 78,3 b.
11. David Kowal Start Krokiew Zakopane 102,0 m 75,6 b.
12. Kamil Stoch LKS Poroniec 101,5 m 71,7 b.
13. Tomáš Zmoray Slovensko 99,5 m 70,1 b.
19. Jan Vacula TJ Dukla Frenštát p.R. 95,5 m 61,9 b.
21. Marek Kýpeť TJ Dukla Frenštát p.R. 94,5 m 59,6 b.
25. Martin Mesík Slovensko 90,0 m 49,4 b.
30. Mojmír Nosál Slovensko 85,0 m 38,5 b.
32. Denis Šindler Slovensko 79,0 m 29,7 b.
33. Robert Kartík Slovesko 79,5 m 28,6 b.

Na můstku HS 38 zvítězil v kategorii juniorů D Olek Zniszczoł z KS Wisła Ustronianka (220,1 b., 34,5+34,5 m). V kategorii juniorů C na můstku HS 72 triumfoval Klimek Murańka z TS Wisła Zakopane (243,3 b., 65,5+69,0 m). V kategorii juniorů B na můstku HS 94 zvítězil Maciej Kot ze Startu Krokiew Zakopane (237,5 b., 92,5 a 85 m). V kategorii juniorů A na můstku HS 94 zvítězil Łukasz Rutkowski.z TS Wisła Zakopane(231 b., 85,5+87 m).

Dopolední závody žáků a juniorů proběhla bez problémů za poměrně dobrých podmínek. Mezi chlapci startovaly i členky reprezentačního družstva žen ČR pod vedením Pavla Mikeska a dorostenci SK Ještěd Liberec pod vedením trenéra Miloše Kendíka.

Junior D (1994 i mladší) můstek HS-38 79 startujících
1. Aleksander Zniszczoł KS Wisła Ustronianka 34,5+34,0 m 220,1 b.
2. Krzysztof Leja Start Krokiew Zakopane 32,5+31,0 m 201,6 b.
3. Stanisław Biela Start Krokiew Zakopane 31,5+31,5 m 197,3 b.
8. Tomáš Friedrich SK Ještěd Liberec 31,5+31,0 m 191,5 b.
27. Gabriela Buńda TS Wisła Zakopane 28,0+26,5 m 153,2 b.

Junior C (1993-92) můstek HS-72 60 startujících
1. Klimek Murańka TS Wisła Zakopane 65,5+69,0 m 243,3 b.
2. Adam Cieślar KS Wisła Ustronianka 64,0+68,5 m 230,0 b.
3. Paweł Słowiok KS Wisła Ustronianka 62,5+66,0 m 220,9 b.
14. Denis Šindler Slovensko 51,5+66,0 m 180,5 b.
22. Jakub Dědek SK Ještěd Liberec 53,5+55,5 m 165,1 b.
27. Tomáš Friedrich SK Ještěd Liberec 57,0+50,5 m 160,0 b.
31. Adam Oplištil SK Ještěd Liberec 56,0+50,5 m 156,6 b.
41. Radim Berka SK Ještěd Liberec 52,0+46,0 m 132,7 b.
45. Michaela Doleželová TJ Sokol Kozlovice 47,5+49,5 m 127,8 b.
48. Martin Zeman JRKL Desná v Jiz.h. 43,5+49,5 m 118,7 b.
55. Joanna Gawroň TS Wisła Zakopane 41,0+45,0 m 100,8 b.
57. Johana Špačková TJ Frenštát p.R. 41,0+44,5 m 95,2 b.

Junior B (1991-90) můstek HS-94 36 startujících
1. Maciej Kot Start Krokiew Zakopane 92,5+85,0 m 237,5 b.
2. Mateusz Cieślar KS Wisła Ustronianka 89,0+84,0 m 223,0 b.
3. Kamil Kowal Start Krokiew/SMS Z-ne 79,5+82,5 m 210,5 b.
11. Mojmír Nosál Slovensko 71,5+69,0 m ; 156,5 b.
27. Vladěna Pustková TJ Sokol Kozlovice 59,5+60,0 m 102,0 b.
34. Michaela Doleželová TJ Sokol Kozlovice 53,5+50,0 m 64,5 b.
35. Kendík Miloš SK Ještěd Liberec 47,0+49,5 m 48,5 b.

Junior A (1988-89) můstek HS-94 14 startujících
1. Łukasz Rutkowski TS Wisła Zakopane 85,5+87,0 m 231,0 b.
2. Wojciech Gąsienica-Kotelnicki Start Krokiew 82,0+90,0 m 224,5 b.
3. Sebastian Toczek Start Krokiew/SMS Z-ne 81,5+87,5 m 224,0 b.
7. Tomáš Zmoray Slovensko 78,5+72,5 m 180,5 b.
10. Robert Kartík Slovensko 69,5+97,5 m 148,5 b.

Zdroj:skokinarciarskie.pl, skijumping.pl
Foto: Vítězové (zdroj: skijumping.pl)