Maren Lundby: „Žlutý trikot je pro mě splněným snem“

Do skokanské sezony SP žen se dnes jednoznačně nejlépe odrazila Maren Lundby. Skokanka z Kolbu dnes byla zkrátka k neporažení a není divu, že po skončení dnešního závodu zářila spokojeností. Dojmy zasloužené vítězky nabídnou následující řádky.

Dominance se čekala spíš od Sary Takanaši, nakonec ji ale nabídla Maren Lundby. Jak se po dnešním bravurním výkonu cítila? [i]„Je to opravdu skvělé, čekala jsem, že Japonky budou hodně nahoře, ale že jsem je porazila o tolik bodů, to je pro mě hodně překvapující.“[/i] V tréninku po loňské sezoně velké změny neudělala: [i]„Trénovala jsem stejně jako minulý rok, ale zkrátka jsem měla o rok víc času na trénink a na procvičení všech technických elementů. Technika je teď mnohem lepší a doufám, že stabilnější. To uvidíme v průběhu sezony, ale nyní se cítím skvěle,“[/i] pochvalovala si teď již pětinásobná vítězka závodů SP. Po dnešním závodě si oblékla rovnou dva trikoty, jak se jí líbí? [i]„Pro mě je žlutý trikot splněným snem. Je to perfektní. Doufám, že mi zůstane do konce března (smich),“[/i] nechce se Lundby vzdát svého prvenství.

Dnešní závod byl součástí nového turnaje Lillehammer Triple, který má být jakýmsi testem před ženskou edicí RAW Air. Co na to dnešní norská hrdinka? [i]„Doufám, že to je začátek něčeho velkého pro náš sport. Snad se budeme moct stát součástí RAW Air nebo jiného turné s více závody pro ženy. Doufám, že to tak dopadne, hodně by se mi to líbilo,“[/i] láká vidina prestižního turné třetí skokanku v pořadí loňského SP. Skoky jí sice vyšly náramně, diváků však mnoho nepřišlo. Co by to mohlo změnit? [i]„Asi musím vyhrávat o dost víc. Pak by třeba za rok přišlo víc diváků. Ale nevím, je pravda, že atmosféra je tu trochu smutná,“[/i] našla na dnešním dni přece jen kaňku Lundby.

Na nedostatek rodinné podpory si však stěžovat nemohla: [i]„Ano, myslím, že každý, kdo se dnes přišel podívat, je z mojí rodiny (smích).“[/i] V neděli čeká elitní třicítku prvních dvou dnů závod na velkém můstku, jaká jsou očekávání? [i]„Opravdu se na něj těším, je to můj oblíbený můstek a vždy na něm ráda skáču. Bude to parádní závod,“[/i] věří v další úspěchy aktuální mistryně Norska. A jaké má cíle pro víkend? [i]„Soustředit se na své skoky, zkrátka předvést podobné skoky jako dnes, a pak to snad bude dobré,“[/i] uzavřela dnes vítězná Maren Lundby.

Norské skokance mnohokrát děkujeme za rozhovor a budeme se těšit na její výkony v průběhu nadcházejících dnů.

[i][b]Foto: Maren Lundby [/b](zdroj: NTB Scanpix/OV Lillehammer)[/i]