Martin Cikl byl jen v roli spolukomentátora

Na konci loňského listopadu hlásil: „Koleno je v pohodě.“ Moc dlouho však nevydrželo. Martin Cikl už sedm měsíců zahřívá pomyslnou lavičku na české skokanské marodce. Problémy s nohou měl třiadvacetiletý skokan Dukly Liberec již dříve, ale loni v létě si koleno poškodil vážněji – a nakonec se zlobivý meniskus utrhl úplně…

Operace byla nevyhnutelná. „Už loni na podzim jsem byl na vyšetření v nemocnici v Praze a tam doktor zjistil, že mám utržený kus chrupavky, která v tom koleni plave, a když se dostane, kam nemá, tak koleno zablokuje a zalije se vodou. A ten kousek chrupavky měl jít pryč, na jaře by mě operace čekala tak jako tak. Přes zimu se to ´dodělalo´a ten meniskus jsem si utrhl docela blbě,“ řekl Cikl.

Po konci zimní sezony, z poloviny odskákané v Kontinentálním poháru, se Cikl podrobil lékařskému zákroku. „Meniskus mi přišili zpátky. Ale od té doby jsem nestál na můstku.“

Rekonvalescence je dlouhá, ještě donedávna Martin pravidelně docházel na rehabilitace. „Jezdil jsem na ně sem do Liberce asi pětkrát do týdne,“ popisoval Cikl pod ještědskými můstky. „Na můstek se dostanu až na Mistrovství České republiky v Itálii.

Teď hlavně, aby koleno drželo,“ přeje si příležitostný spolukomentátor České televize. Martin Cikl se posadil za mikrofon spolu s komentátorem Vlastimilem Vláškem. A na české skokany práskl třeba to, že se mezi sebou vsadili: Janda s Koudelkou soupeřili o to, kdo déle vydrží nosit knírek.

Foto: Martin Cikl, archivní foto (autor: Jiří Sedláček)