Martin Cikl desátý v GP v Japonsku

Nedělní závod na hakubkém můstku HS 131 připravil milé překvapení pro české fanoušky, zatímco na pódiu se neudála větší změna a první tři místa znovu ukořistila trojice Kuettel, Tochimoto, Kasai. Jen Švýcar klesl o jednu příčku níže a z vítězství se tak radoval mladý Japonec Tochimoto.

Na druhý japonský závod se dobře vyspal Čech Martin Cikl. Oproti sobotnímu 19. místu si o dalších devět míst polepšil a poprvé se dostal do TOP10. V prvním kole skočil dokonce 119,5m a do druhého kola postupoval ze čtvrtého místa! Bohužel Martinovi nevyšel druhý pokus, přesto 108,5m stačilo na skvělé desáté místo.

O stupínek hůře než v sobotu si v neděli počínal druhý z českých závodníků. Jan Matura nepřekonal ani hranici sta metrů a za pokusy 96m a 98,5m si odváží z osmého závodu GP 26. místo.

Umístění v nejlepší desítce závodu bylo obdobné jako v závodě sobotním. Na čtvrté místo znovu dosáhl Michael Neumayer z Německa (113m,124,5m), znovu se předvedl i méně známý Rakušan Bastian Kaltenboeck (108,5m, 120m) na devátém místě. Titul „Muž dne“ (Man of the Day) získal protentokrát Polák Rafal Sliz. Z 12.místa (112,5m) se probojoval druhým pokusem – 120,5m – až na páté.

Jak začínali v kole druhém, tak také skončili – z průběžného třetího místa se pro japonce Noriakiho Kasaie (120,5m,121,5m) stalo konečné, stejně jako v sobotu, obdobně na tom byli i Kuettel a Tochimoto. Tochimoto oplatil Kuettlovi (121,5m, 126,5m) sobotní porážku a skoky 124m a 127m (nejdelší skok dne) vybojoval nejvyšší stupínek.

Andreas Kuettel vysokým umístěním v obou závodech i kvůli absenci ostatních závodníků ze špičky GP poskočil na průběžné třetí místo a odsunul tak za sebe i Rakušana Schlierenzauera. Odolali pouze favorité na celkové vítězství Morgenstern a Malysz.

Předposlední závod Grand Prix 07 se uskuteční v německé Oberhofu ve středu 3. října, sledovat jej budete moci na sportovním kanálu Eurosport.