Martin Koch je späť vo forme

Rakúsky skokan Martin Koch sa na svojich oficiálnych stránkach zveril fanúšikom so svojou prípravou na letnú Grand Prix. Ako väčšina skokanov ani on v týchto dňoch nezaháľa a dal sa do tvrdého tréningu, aby na blížiaci sa šampionát bol v čo najlepšej forme a nesklamal tak seba, trénera a v neposlednom rade ani svojich fanúšikov.

„Po viac ako dvoch mesiacoch som tento týždeň urobil svoj prvý skok. Musím povedať, že K60 vo Villachu je trochu odlišné od leteckého mostíka v Planici, ale bolo to rovnako veľmi zábavné. Teraz opäť trénujem na 100%,“ oznámil Martin, ktorý zároveň dodáva: „Skoky boli veľmi dobré, fyzický tréning je dobrý a necítim v tomto momente žiadnu bolesť – tak je všetko v poriadku.“

Spolu s Martinom cestoval aj jeho dobrý priateľ Daniel. „Môj priateľ Daniel Math z rádia Kärnten, ktorý cestuje so mnou už niekoľko rokov a prináša naživo správy z najdôležitejších akcií, tento rok urobil svoje historicky prvé skoky a ako prvá jeho poznámka bola: „Vyzerá to oveľa ľahšie ako to naozaj je!“ úsmevne zakončil Rakúšan, ktorý sa už nevie dočkať začiatku šampionátu.

Zdroj: martinkoch.at
Foto: Martin Koch (autor: Michaela Vondrášková)