Martin Schmitt bude pokračovat v kariéře

Přesto, že pro něj byla uplynulá sezona opravdu nepovedená, nechce se Martin Schmitt vzdát a v té příští ho opět uvidíme na můstcích. Mimo chybějící formy se minulý rok potýkal také s vleklými problémy s kolenem. Stejně tak trenér německého týmu Werner Schuster se svým svěřencem počítá.

„Přesto, že minulá sezona pro mě byla zklamáním a bojoval jsem s problémy se šlachami v koleni, neztratil jsem motivaci a radost, kterou mi přináší skoky na lyžích. Možná by bylo lepší se prostě vzdát a začít novou etapu života. Ale myslím si, že mám stále šanci skákat na nejvyšší úrovni a rozhodl jsem se proto přijmout tuto výzvu s vášní a disciplínou,“ řekl Schmitt.

Martina jsme naposledy mohli vidět během závodu 1. ledna v Garmisch-Partenkirchenu. Po tréninkovém soustředění ve Whistleru v Kanadě pak uskutečnil svůj návrat na můstky začátkem dubna během Mistrovství Kanady, kde skončil dvakrát druhý za Mackenzie Boyd-Clowesem.

Mimo všechny problémy, se kterými se německá legenda skoku potýká, mu hlavní trenér německé reprezentace Werner Schuster nechává dveře do týmu otevřené. „Martinovi se již neozývají bolesti, díky čemuž má šanci opět skákat na vysoké úrovni. V tréninkovém centru v Hinterzartenu se bude Martin připravovat individuálně a pak začne spolupracovat se zkušenými trenéry, jako jsou Stefan Horngacher a Jens Deimel. Pokud bude Martin ve stavu stále trénovat na odpovídající úrovni, nevylučuji, že bude mít šanci zasloužit se dobrými výsledky o návrat do týmu,“ vyjádřil se Schuster.

Zdroj: skijumping.pl, berkutschi.com
Foto: Martin Schmitt (autor: Vendula Bittnerová)