Martin Schmitt stále není fit

Martin Schmitt nemá v plánu navštívit japonské Sapporo, na vině je poraněné koleno. Němce jsme naposledy mohli vidět během novoročního závodu Turné 4 můstků v Garmisch – Partenkirchenu a zdá se, že si svou nechtěnou pauzu prodlouží. Jeho cílem je být v pořádku do Team Tour.

„Dosud nemůžu koleno moc zatěžovat. Kromě fyzioterapeutické léčby pracuji také na zlepšení v oblasti koordinace a stability. Doufám, že o víkendu proběhne nějaký atletický trénink a že se co nejdříve dostanu zpět na můstky. Mým cílem je být fit do Team Tour,“ říká Martin Schmitt.

Trenér německé reprezentace, Werner Schuster, na závody do Japonska nominoval pouze pětici skokanů Severina Freunda, Richarda Freitaga, Michaela Neumayera, Andrease Wanka a Stephana Hockeho. Šestý Maxmilian Mechler si v doma v Evropě udělá menší přestávku od závodění. „Maxmilian je pro nás důležitý skokan, proto bude vzhledem k druhé části Světového poháru regenerovat, aby byl fit na Mistrovství světa v letech na lyžích ve Vikersundu,“ prohlásil Werner Schuster.

Zdroj: skijumping.de
Foto: Martin Schmitt (autor: Michaela Vondrášková)