Matjaž Zupan s Francouzi až do Soči 2014

Hlavní trenér francouzského A-týmu Matjaž Zupan zůstane na svém postu až do Zimních olympijských her v Soči v roce 2014. Kromě sportovních výzev jej čeká také nelehký úkol v podobě lekcí francouzštiny. Spokojen je s vývojem slovinských skoků na lyžích.

„Mám kontrakt s Francouzi až do Soči. Mým hlavním cílem je utvoření větší skupiny závodníků, což není lehké. Ve Francii není odkud čerpat,“ řekl Zupan. Francouzský kouč se chystá mimo jiného učit mateřský jazyk svých svěřenců, se kterými doposud komunikoval pouze v angličtině. Doufá, že jim tak lépe porozumí.

Jako bývalý trenér Slovinců si pochvaluje současnou skokanskou situaci ve své zemi: „Myslím si, že Slovinsko je na dobré cestě. Spoustu lidí ze zahraničí nám závidí to, jak se v zemi tato disciplína rozvíjí. Prevc, Dežman nebo Hvala jsou důvodem toho, že v naší zemi je obří potenciál. Je to zásluha hlavně sportovní školy v Kranji. Nesmíme také zapomínat na zraněného Meznara. Slovinsko má velmi silný tým,“ řekl Zupan o svých někdejších svěřencích, kteří letos vybojovali čtvrté místo v Poháru národů.

Zdroj: skijumping.pl, siol.net
Foto: Matjaž Zupan (autor: Michaela Vondrášková)