MEDAILONEK ZOH: Kompletní nominace

Již tento pátek se mohou sportovní fanoušci těšit na oficiální start XXII. Zimních olympijských her v ruském Soči. Skokané si ještě ani pořádně neoddechnou po velkolepém zahajovacím ceremoniálu a hned v sobotu se sejdou v areálu „Russkije Gorki“, aby zabojovali v kvalifikaci na středním můstku. Pojďme si zrekapitulovat kompletní nominace skokanů a skokanek všech dvaceti zúčastněných zemí letošních zimních olympijských her.

ČESKÁ REPUBLIKA

Muži: Jan Matura, Jakub Janda, Roman Koudelka, Antonín Hájek a Lukáš Hlava

BULHARSKO

Muži: Vladimir Zografski

ESTONSKO

Muži: Kaarel Nurmsalu, Siim-Tanel Sammelselg

FINSKO

Muži: Janne Ahonen, Jarkko Määttä, Anssi Koivuranta, Olli Muotka, Janne Happonen

Ženy: Julia Kykkänen

FRANCIE

Muži: Ronan Lamy-Chappuis

Ženy: Julia Clair, Lea Lemare, Coline Mattel

ITÁLIE

Muži: Davide Bresadola, Roberto Dellasega, Sebastian Colloredo

Ženy: Evelyn Insam, Elena Runggaldier

JAPONSKO

Muži: Noriaki Kasai, Daiki Ito, Taku Takeuchi, Reruhi Shimizu, Yuta Watase

Ženy: Sara Takanashi, Yuki Ito, Yurina Yamada

JIŽNÍ KOREA

Muži: Heung-Chul Choi, Hyun-Ki Kim, Chil-Ku Kang, Seou Choi

KANADA

Muži: Mackenzie Boyd-Clowes, Matthew Rowley, Dusty Korek, Trevor Morrice

Ženy: Atsuko Tanaka, Taylor Henrich

KAZACHSTÁN

Muži: Alexey Pchelintsev, Marat Zhaparov

NĚMECKO

Muži: Richard Freitag, Severin Freund, Andreas Wellinger, Andreas Wank, Marinus Kraus

Ženy: Carina Vogt, Katharina Althaus, Gianina Ernst, Ulrike Gräßler

NORSKO

Muži: Anders Bardal, Anders Fannemel, Anders Jacobsen, Rune Velta, Daniel-Andre Tande

Ženy: Line Jahr, Maren Lundby, Helena Olsson Smeby, Gyda Enger

POLSKO

Muži: Kamil Stoch, Maciej Kot, Jan Ziobro, Piotr Żyła, Dawid Kubacki

RAKOUSKO

Muži: Gregor Schierenzauer, Thomas Morgenstern, Thomas Diethart, Michael Hayböck, Andreas Kofler

Ženy: Daniela Iraschko-Stolz, Chiara Hölzl

RUMUNSKO

Muži: Iulian Sorin Pitea

RUSKO

Muži: Dimitry Vassiliev, Denis Kornilov, Alexey Romashov, Mikhail Maksimochkin, Ilmir Hazetdinov

Ženy: Irina Avvakumova

ŘECKO

Muži: Nico Polychronidis

SLOVINSKO

Muži: Peter Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepeš, Jaka Hvala, Jernej Damjan

Ženy: Špela Rogelj, Katja Požun, Maja Vtič, Eva Logar

ŠVÝCARSKO

Muži: Simon Ammann, Gregor Deschwanden

Ženy: Bigna Windmüller

USA

Muži: Nick Fairall, Nick Alexander, Anders Johnson, Peter Frenette

Ženy: Jessica Jerome, Sarah Hendrickson, Lindsey Van

Zdroj: fis-ski.com
Foto: Jan Matura (autor: Vendula Bittnerová)