Memoriál Štefana Slivku 2024 – přehled, výsledky

Ve stejný den jako závody o Pohár starosty města Rožnova proběhl u našich východních sousedů na můstcích Žlté Piesky v Banské Bystrici také Memoriál Štefana Slivku – mezinárodní závody ve skocích na lyžích a severské kombinaci. Závody pod Urpínem organizovaly místní kluby ŠK Kartik Banská Bystrica, ŠKL Banská Bystrica a SKI Klub Selce na můstcích HS19, HS38 a HS65. V dopoledních hodinách se za účasti 50 závodníků ze Slovenska, Česka a Slovinska závodilo hned v 10 kategoriích. Technickým delegátem těchto závodů byl bývalý slovenský reprezentant Martin Mesík, který se zároveň chopil úlohy stylového rozhodčího.

Štefan Slivka – všestranný sportovec a trenér, rodák z Banské Bystrice, ve čtyřicátých letech reprezentoval Československo v různých zimních sportech a disciplínách. V roce 1942 vytvořil tehdejší rekord skokem do vzdálenosti 70 metrů na již neexistujícím můstku M. R. Štefánika v Banské Bystrici, který padl až v roce 1955. Po ukončení aktivní sportovní kariéry se stal významným trenérem a funkcionářem a nemalou měrou se zasloužil o rozvoj a vzrůst popularity skoků na lyžích v Československu. Zemřel v roce 1998 v 81 letech a na jeho počest každoročně pořádaný memoriál nese jeho jméno.

Mladší žačky (r. nar. 2015 – 2016)

Pořadí po skokanské části (HS19):

  1. Nela Fizková (CZE, Ski Klub Kozlovice) 122,4 b (10,5 m + 12,5 m)
  2. Vanesa Kupcová (CZE, Ski Klub Kozlovice) 116,8 b (12 m + 13 m)

Pořadí po běžecké části (1,1 km):

  1. Nela Fizková, čas 7:16
  2. Vanesa Kupcová, +0:01

Starší žačky (r. nar. 2013 – 2014)

Pořadí po skokanské části (HS19):

  1. Sabina Fizková (CZE, Ski Klub Kozlovice) 191,1 b (16 m + 15,5 m)
  2. Elen Kryšková (CZE, TJ Frenštát p. R.) 177,8 b (14,5 m + 15,5 m)
  3.  Daniela Dobríková (SVK, KPSLSK BB) 162,1 b (15 m + 14 m)

Pořadí po běžecké části (1,1 km):

  1. Sabina Fizková, čas 6:00
  2. Elen Kryšková, +0:44
  3.  Laura Lichá (SVK, Ski Klub Selce), +1:07

Mladší dorostenky (r. nar. 2011 – 2012)

Pořadí po skokanské části (HS38):

  1. Zara Zelenčík (SVK, KPSLSK BB) 166,5 b (31 m + 32,5 m)
  2. Ema Mastišová (SVK, Ski Klub Selce) 112,4 b (26 m + 64 m)
  3.  Adriana Mičulková (CZE, TJ Frenštát p. R.) 107,1 b (24,5 m + 25 m)

Pořadí po běžecké části (1,5 km):

  1. Ema Mastišová,  čas 7:43
  2. Lucie Šulová (CZE, Ski Klub Kozlovice), +0:07
  3. Sofie Židková (CZE, Ski Klub Kozlovice), +1:07

Starší dorostenky (r. nar. 2009 – 2010)

Pořadí po skokanské části (HS65):

  1. Ella Wittmannová (SVK, Ski Klub Selce) 149,1 b (51 m + 50,5 m)
  2. Lucia Sirágiová (SVK, Ski Klub Selce) 137,9 b (46,5 m + 50,5 m)
  3.  Iza Faletič (SLO, SSK Velenje) 86,2 b (36 m + 43 m)

Pořadí po běžecké části (3,75 km):

  1. Ella Wittmannová,  čas 20:51
  2. Lucia Sirágiová, +1:49
  3. Iza Faletič, +6:43

Mladší žáci (r. nar. 2015 – 2016)

Pořadí po skokanské části (HS19):

  1. Mikuláš Pavlica (CZE, TJ Frenštát p. R.) 183,8 b (16,5 m + 16 m)
  2. Filip Elek (CZE, Ski Klub Kozlovice) 159,9 b (14,5 m + 13,5 m)
  3.  Matias Kmeť (SVK, Ski Klub Selce) 144,5 b (12,5 m + 13,5 m)

Pořadí po běžecké části (1,1 km):

  1. Mikuláš Pavlica, čas 5:50
  2. Filip Elek, +0:42
  3. Matias Kmeť, +1:02

Starší žáci (r. nar. 2013 – 2014)

Pořadí po skokanské části (HS38):

  1. Šimon Elek (CZE, Ski Klub Kozlovice) 134,8 b (27 m + 27 m)
  2. Filip Koctúr (SVK, Ski Klub Selce) 78,5 b (22,5 m + 21 m)
  3.  Yaroslav Kalachov (CZE, TJ Frenštát p. R.) 66,8 b (22 m + 19,5 m)

Pořadí po běžecké části (2,25 km):

  1. Šimon Elek, čas 11:48
  2. Filip Koctúr, +3:19

Mladší dorostenci (r. nar. 2011 – 2012)

Pořadí po skokanské části (HS65):

  1. Jernej Matej (SLO, SSK Velenje) 206,8 b (59,5 m + 61 m)
  2. Tomáš Zlevský (SVK, Ski Klub Selce) 191,8 b (55 m + 60,5 m)
  3. Vladimír Ďurka (SVK, Ski Klub Selce) 188,2 b (58 m + 56 m)

Pořadí po běžecké části (3 km):

  1. Tomáš Zlevský,  čas 15:14
  2. Žiga Vovk (SLO, SSK Velenje), +0:36
  3. Vladimír Ďurka, +0:56

Starší dorostenci (r. nar. 2009 – 2010)

Pořadí po skokanské části (HS65):

  1. Klemen Bizjak (SLO, SSK Zagorje) 220,3 b (61 m + 64,5 m)
  2. Michal Valach (SVK, SKL BB) 215,1 b (62,5 m + 62,5 m)
  3. Cene Brglez (SLO, SSK Velenje) 187,3 b (57,5 m + 58 m)

Pořadí po běžecké části (3,75 km):

  1. Klemen Bizjak,  čas 18:27
  2. Michal Valach, +0:44
  3. Matúš Polóny (SVK, Ski Klub Selce), +1:43

Junioři (r. nar. 2007 – 2008)

Pořadí po skokanské části (HS65):

  1. Lovro Seručnik (SLO, SSK Zagorje) 238,8 b (65,5 m + 65 m)
  2. Janhar Aljaž (SLO, SSK Kranj) 218,6 b (60 m + 65 m)
  3. Ožbej Šinkovec (SLO, SSK Kranj) 207,7 b (58,5 m + 63 m)

Pořadí po běžecké části (3 km):

  1. Lovro Seručnik,  čas 12:56
  2. Anže Juvan (SLO, SSK Kranj), +1:34
  3. Janhar Aljaž, +1:54

Open (r. nar. 2006 a starší)

Skokanská část (HS65):

  1. Nika Vetrih (SLO, SSK Velenje) 220 b (62,5 m + 63,5 m)
  2. Tamara Mesíková (SVK, Ski Klub Selce) 210,9 b (59,5 m + 60 m)
  3. Jakub Moravčík (SVK, KPSLSK BB) 169,9 b (49 m + 58 m)

Kompletní oficiální výsledky Memoriálu Štefana Slivku 2024 (úložiště google Disk)

Foto: skokanské můstky Žlté Piesky (autor: Miloslav Svoboda)