Mika Kojonkoski nově pomáhá čínské reprezentaci!

Mika Kojonkoski, bývalý šéftrenér Finska, Norska či Rakouska a současný předseda skokanského sektoru komise FIS by měl pomoci Číně vybudovat konkurenceschopný skokanský tým pro ZOH v roce 2022, které se budou konat v Pekingu.

[b]Vznik překvapivého projektu byl velmi spontánní[/b]
„[i]Všechno se stalo velmi rychle a nečekaně. Po pár diskusích jsem byl pozván do Číny, kde jsem představil plán vzít tamní závodníky do Kuopia,[/i]“ řekl Kojonkoski v rozhovoru pro finskou lyžařskou asociaci.

Na začátku října tak přijede do Kuopia 30 čínských skokanů, s nimiž bude spolupracovat hned šestice trenérů. Cíl tohoto čtyřletého projektu je dostat muže i ženy co možná nejblíže světové elitě do příštích olympijských her. „[i]Jedná se o velmi zajímavou výzvu, ale není nemožné to zvládnout,[/i]“ doplnil Mika Kojonkoski.

[b]Zajímavé plány pomohou i trápícím se Finům[/b]
Ze vzniknuvšího tréninkového centra by měli těžit podle Miky Kulmaly také Finové. „[i]Pevně věřím, že tento krok zrychlí také podporu skoku na lyžích u nás.[/i]“ Jeho slova podpořil také Kojonkoski: „[i]V plánu je pochopitelně také vznik velmi úzké spolupráce s finskou skokanskou asociací.[/i]“

Foto: Mika Kojonkoski (autor: Michaela Vondrášková)