Morgenstern chce olympijské víťazstvo

Thomas Morgenstern si kladie vysoké ciele. Rakúšan pre noviny „Kleine Zeitung“ prezradil, že si chce v  Soči 2014 vyskákať ďalšie olympijské víťazstvo. „Cieľom olympijských hier pre mňa bude, aby som bol schopný vyhrať, pretože chcem zažiť znova rovnaké pocity, ako to bolo pri mojom triumfe v Turíne 2006. Zlatá olympijská medaila je tá najväčšia vec,“ hovorí Thomas.

„Morgi“ sa môže zdať v Letnej Grand Prix iný a to hlavne preto, že sa maximálne koncentruje na zimnú sezónu. „Rozhodol som sa poriadne zabrať a nastavil som si vysoké ciele. Preto mám aj dlhšiu pauzu ako som mával zvyčajne, učil som sa hrať golf a robil veľa iných veci,“ vysvetľuje 25 ročný skokan, ktorý v rámci svojho voľna si zalietal aj na vrtuľníku.

Ale Morgenstern sa nekoncentruje len na olympiádu, ktorá bude o dva roky, ale tiež na nadchádzajúcu sezónu. Hlavne na majstrovstvá sveta vo Val di Fiemme, kde budú rakúsky skokani tiež prítomní v tej najlepšej kondícií. Okrem toho Thomas chce určite zabodovať aj v zmiešaných družstvách. „Koniec koncov budem bojovať o popredné miesta, ale bude to ťažké,“ uzavrel.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Thomas Morgenstern (autor: Vendula Bittnerová)