Morgenstern: „Doprajem si trocha času.“

Thomas Morgenstern sa rozhovoril o uplynulej sezóne a o plánoch na najbližšie mesiace. Nebude podľa očakávania hneď zarezávať na tréningoch, ale dopraje si zaslúžený odpočinok. Zároveň chce vyskúšať alternatívne metódy tréningu.

„Na uplynulú sezónu spomínam pozitívne. Mal som tam zopár úspechov: jedno víťazstvo, druhé miesto na Turné štyroch mostíkov a predovšetkým veľa tímových úspechov,“ hovorí Thomas, avšak pripúšťa, že to nebolo jednoduché: „Mnoho faktorov prispelo k tomu, že v tejto sezóne to bolo naozaj ťažké. Cítil som príliš veľký tlak a mal som príliš prísnu prípravu, ktorá mi zaberala aj voľnejšie dni.“

Minulú sezónu Thomas považuje za veľmi dôležitú v jeho ďalšom napredovaní. „Udalosti z minulej zimy sú dobrým základom pre ďalší rozvoj. Moje plány do budúcna sú hlavne spoliehať sa viac na seba a svoje zručnosti, počúvať svoje telo a nie len potiť tielka v posilňovni, ale skúsiť aj niektoré alternatívne metódy tréningu, ktoré mi spravia deň príjemným, napríklad ako je skalné lezenie,“ hovorí „Morgi“.

V blízkej budúcnosti rakúsky skokan nemá v úmysle vrátiť sa do intenzívneho tréningu, ale necháva si  čas aj na ďalšie relaxačné aktivity. „Doprajem si trocha času a nemienim už v máji začať s plným tréningom. Najprv je nutné všetko dobre naplánovať a budovať na pevných základoch,“ zhŕňa Thomas.

Zdroj: skijumping.pl, thomasmorgenstern.com
Foto: Thomas Morgenstern (autor: Vendula Bittnerová)